Címke: szabadságharc
Köszöntjük olvasóinkat, a Bátor Flamingó barátait és előfizetőit! Mai időutazásunk 1849 nyarára repít minket vissza, egyenesen Zala vármegyébe. Itt, kehidai birtokán látogattuk meg nemzetünk nagy remetéjét, Deák Ferencet, ki egymaga véghezvitte azon csodát, mely a két hazában egyaránt bámulatra készteté a magyar ügy iránt csillapíthatatlan tűzzel lobogó híveket: úgy rejté el magát a köz elől, hogy azonközben nyomot is hagyott a lelkekben.
Ezt most nagyon eltalálták a Palóc Videotéka alkotói. A fiatalok a világhírű Call of Duty (CoD) videójátékot magyarították, 17 perces kisfilmben mutatták be a magyar fiatalság gerillaharcát a komcsik ellen az 1956-os forradalom idején.
A járvány miatt csak belső ünnepség lesz a Műegyetemen
A koronavírus-járvány miatt szűkebb körű koszorúzással és rektori köszöntővel tartanak megemlékezést október 23-a alkalmából a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) – olvasható az intézmény közleményében.
Németh Szilárd szerint Wittner Mária a saját szenvedésein, az 1956-ban tett tanúságtételén, harcán keresztül, majd a rendszerváltás utáni tevékenységével hozzájárult ahhoz, hogy ma Magyarország független ország legyen.
Hivatalosan 2013 óta nemzeti gyásznap november 4-e.
Birodalmi alattvalók legyünk vagy szabadok?
A sokszínû otthontalanság itt kopogtat az ablakunknál.
Szijjártó Péter: bátraknak és büszkéknek kell lennünk
A külgazdasági és külügyminiszter Gyõrben tartott beszédében elmondta, hogy 1956 ma azt mutatja, hogy bátraknak és büszkéknek kell lennünk, s ha kritizálnak minket, akkor nem a fejünket leszegve kell elsunnyogni, hanem ki kell állnunk magunkért.
A Jobbik ideológiai elitje és a magyar szabadságharc
A Jobbik házi elitképzõjében a '48-as magyar forradalom nagyjait hazaárulóknak, felforgatóknak tekintik. Ha Vona Gábor ennyire szívén viseli az akadémiája sorsát, felmerül a kérdés, hogy - legalább is a szellemi elitje tekintetében - a nagyon magyar Jobbik vajon mennyire magyar?