Címke: nyílt társadalom
Vajon jó lehet-e olyan családhoz tartozni, amelynek tagjai elsöprő többségében lehülyézik a nagypapát, történetesen Niedermüller Pétert?
Soros György alapítványa közleményt tett közzé.
Ha egy tagállam kormánya azt csinálja, amit Brüsszel akar, úgy akkor sem indítanak az adott ország ellen vizsgálatot, ha ott nagy a korrupció és lopják az uniós pénzeket. Ellenben ha egy tagállam szembe megy Brüsszel akaratával, akkor folyamatos támadásokra számíthat – összefoglalva erről beszélt Dalibor Rohac, egy amerikai kutatóintézet munkatársa abban a videóinterjúban, amely a brüsszeli kettős mércét leleplező terjedelmes dokumentumhalmaz részeként, ismeretlen e-mail-címről érkezett a Magyar Nemzet szerkesztőségéhez. A kutató a korrupció és az orosz kapcsolat megítélésén keresztül mutatta be a Magyarországgal szemben alkalmazott alaptalan megkülönböztetést, támadást, egyúttal közölte: Brüsszelben nagyon megkönnyebbülnének, ha Orbánt leváltanák, és ismét a baloldal kerülne kormányra Magyarországon.
A Magyarországon született spekuláns szerint az Európai Unió nem engedhet Orbán és Kaczyński zsarolásának.
Ember nem tudja megmondani, hogy a koronavírus-járvány milyen hosszú távú gazdasági hatásokkal jár majd, és mennyibe fog kerülni a károk helyreállítása Európának. Ennek ellenére az Európai Unió úgy szórja a pénzt megmosolyogtató, de inkább siralmas kutatásokra, mintha nem lenne holnap. A nyílt társadalom ideológiai alappilléreinek feltárása azonban egy ismert tőzsdespekulánsnak is jól jön.
Megveregették a saját vállukat. Van ilyen, na!
Hazánkhoz legközelebb Ukrajnában figyelhettük meg, hogy a Soros-hidra hogyan képes belerágni magát egy állam rendszerébe. A XXI. Század Intézet elemzése tűpontosan mutatja be, hogyan jutott odáig a Nyílt Társadalom Alapítvány, hogy végül miniszteri székekbe ültethessék a saját embereiket.
A Soros-birodalom születése
Békés Márton, a Terror Háza Múzeum kutatási igazgatója és a Kommentár folyóirat főszerkesztője a XXI. Század Intézetnek készített elemzésében a Soros-birodalom megszervezésének 1984 és 1994 közé eső első tíz évének, főként magyarországi eseményeit mutatja be.
Hatalmas szalagcímekkel hirdeti az ellenzéki médiában a Soros-birodalom, hogy a nagy mecénás 1 millió euróval támogatja Budapest (miért is nem Magyarország?!) járványügyi védekezését. Tegyük helyükre a dolgokat: ez az összeg neki lófütty, 2016-ban több mint háromszor ennyit adott a magyarországi civil szervezeteknek, ennél az összegnél az ellenzéki médiumok kereszttüzében álló Mészáros Lőrinc, a tulajdonában lévő MKB Bankon keresztül, háromszor annyit adott most a járvány elleni védekezéshez. Ja, és ő nem csak a budapestieket segíti...
A pénteken az Országgyűlésnek benyújtott ún. „felhatalmazási törvény” a hatályos magyar Alaptörvény és a veszélyhelyzet által indokolt, valóban rendkívüli keretek között megerősíti a kormány eddigi döntéseit, illetve lehetőséget ad arra, hogy a járvány terjedése ellen a szükséges gyorsasággal lehessen további intézkedéseket hozni. A nyílt társadalom erőinek ugyanakkor ez megint nem tetszik, ők inkább a globális szolidaritásra és az emberi jogi szempontok érvényesítésére fókuszálnának.