Címke: lisszaboni szerzõdés
A Benes-dekrétumok néven ismert rendeletcsomag leginkább jogfosztó rendelkezése 1945. augusztus 2-án lépett életbe.
Hogyan hoznak döntéseket Brüsszelben a nemzetállamok feje felett?
A 888 európai parlamenti választásokról szóló sorozatának ötödik részében az európai uniós (EU) döntéshozatalról, a brüsszeli intézményi jogkörökrõl lesz szó. Tehát arról, hogy hogyan döntenek a nemzetállamok feje felett Brüsszelben.
Keresztény Európától a bevándorláspárti Európáig
Új sorozatot indított a 888. Célkeresztbe az Európai Unió (EU), a 2019-es európai parlamenti választások kerültek. Két héttel ezelõtt azzal foglalkoztunk, mit érdemes tudni az EP-voksolásról; az elõzõ és a mostani részben pedig az EU történetét taglaljuk.
Az EP jogsértõen fogadta el a Sargentini-jelentést
A magyar kormány szerint az EU alapszerzõdésének, azaz a lisszaboni szerzõdés elõírásainak a be nem tartásával szavazott az EP a Sargentini-jelentésrõl, ezért a szavazás eredménye valójában nem volt kétharmados.
Hivatalos: ilyen lesz a britek kilépésének a menetrendje
Mina Andreeva, az uniós bizottság egyik szóvivõje pénteken jelentette be, hogy sikeresen megállapodott Michel Barnier, az Európai Bizottság Brexit-ügyi fõtárgyalója és David Davis, a Brexit-tárgyalások irányítására létrehozott brit minisztérium vezetõje abban az idõpontban, amikor asztalhoz ülnek a felek, hogy megvitassák a brit kilépés részleteit.
Nincs visszaút, indul a Brexit!
Theresa May brit miniszterelnök aláírta a Lisszaboni Szerzõdés 50. cikkelyének aktiválását bejelentõ levelet. Az 50. cikkely aktiválása hivatalosan is elindítja a brit EU-tagság megszûnéséhez vezetõ, két évig tartó folyamatot.
Miért nem mentek már el a pi888ba?
Magyarország Alaptörvényének ötéves születésnapját ünnepelték hétfõn, ennek tiszteletére én is újraolvastam a magyar alkotmányt. Aztán Orbán Viktor beszéde után elõkerestem és újraolvastam az Európai Unió alkotmánya helyett elfogadott Lisszaboni szerzõdést, valamint az ezt kiegészítõ Alapjogi Chartát.