Címke: hszi csin-ping
A kínai és az orosz elnök a koronavírus elleni vakcinák kölcsönös elismerésére szólított fel
Hszi Csin-ping kínai és Vlagyimir Putyin orosz elnök videokapcsolaton keresztül szólaltak fel a G20-országcsoport római csúcstalálkozóján.
Orbán Viktor a kínai elnökkel egyeztetett
A miniszterelnök elfogadta a pekingi meghívást.
A koronavírus elleni oltásért folyó világszintű versenyről, Kelet és Nyugat konstruktív együttműködéséről, a szabad világkereskedelemről, a kínai–magyar gazdasági kapcsolatokról és a kínai vakcina magyarországi felhasználásáról is beszélt Orbán Viktor a kilencedik Kína–Kelet-Közép-Európa csúcstalálkozón, amelyet ezúttal online videókonferencia keretében tartottak meg – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke kedden.
Peter Navarro, a Fehér Ház kereskedelmi tanácsadója cáfolta azt az állítást, miszerint Donald Trump amerikai elnök arra kérte Hszi Csin-ping kínai államfőt, hogy segítsen neki megnyerni az elnökválasztást.
Biztató: Vuhanba látogatott a kínai elnök
A járvány kirobbanása óta első alkalommal látogatott Vuhan tartományba Hszi Csin-ping, aki a fertőzötteket biztonságos online-kapcsolaton keresztül üdvözölte, mégis sokan biztató, a járvány lecsengését előre vetítő jelként értékelik az elnöki látogatást.
Gratuláltak Orbán Viktornak Magyarország fejlõdéséhez és stabilitásához
Kétoldalú megbeszélést folytatott Orbán Viktor miniszterelnök Hszi Csin-ping kínai államfõvel hétfõn Sanghajban - tájékoztatta Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezetõ helyettes államtitkár az MTI-t.
Kicsapta a biztosítékot, hogy a kínai államfõ élete végéig magához ragadná a hatalmat
Kínában feloldanák azt a korlátozást, miszerint egy személy csak kétszer öt évig töltheti be az államfõi posztot. Ez azt jelentené, hogy Hszi Csin-ping élete végéig hatalmon maradhat.
Lesz-e háború az USA és Kína között?
Napjainkban sokak szerint elkerülhetetlen a konfliktus az ellenállhatatlanul növekvõ hatalmú Kína és az elmúlt évtizedekben a világot egyedül uraló USA között. A Harvard kutatói a Thuküdidész csapdájaként ismert elmélet és 500 év nagyhatalmi konfliktusainak vizsgálata alapján komoly veszélyét látják a háború kitörésének. A béke megõrzéséhez a világ vezetõinek a rendkívüli bölcsességére lesz szükség.