Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Címke: geopolitika

Afganisztán az összeomlás szélén áll

Afganisztán az összeomlás szélén áll

A tálibok augusztusi hatalomátvételét egyetlen állam sem ismerte el formálisan, és ennek gazdasági vonzatai miatt az ország az összeomlás szélén táncol. Afganisztán bruttó nemzeti össztermékének 40 százalékát az elmúlt években már így is a nemzetközi segélyek tették ki, azonban a progresszív demokráciaexport kudarcával és az iszlamisták hatalomra kerülésével ezen segélyek folyósítása nagyrészt elapadt. Mindeközben a nagyhatalmak geopolitikai sakkjátszmájának árnyéka vetül az egész térségre.

Hamarosan eldõl, hogy gyarmat marad Románia vagy polgárháborúba süllyed

Egyszerû lenne a román kormány ellen tüntetõ, külföldön dolgozó vendégmunkásokkal szimpatizálni, de a helyzet némiképp összetettebb, mint ahogy azt sokan láttatni szeretnék.

Trianon nem lezárt ügy, de az etnikai háborúval mindenki megégetheti magát

Miközben a nyugati elit az orosz propagandától félti a hatalmát, megfeledkezik azokról az aknákról, amelyeket elõdeik helyeztek el a közös Európának nevezett konstrukció alá. Sokan úgy gondolják, hogy a kisebbségi kérdést Európa már lezárta és jelesre vizsgázott belõle.

Váratlanul ismét találkozott a két koreai elnök

Szombaton a Dél- és Észak-Korea határán húzódó demilitarizált zónában találkozott a két ország vezetõje. A váratlan személyes tárgyalás a második alkalom Mun Dzsein és Kim Dzsongun között. A megbeszélés a Trump-Kim-találkozó elõkészítése érdekében zajlott.

Észak-Korea elõbb veheti célba Brüsszelt, mint az Egyesült Államokat

Egy szakértõ szerint Belgium nincs felkészülve egy "esetleges" atomcsapásra. Bruno Hellendorf - aki egy neves kutatócég munkatársa - egy belga lapnak azt mondta: bár furcsának tûnhet a párhuzam, azonban az észak-koreai rakéták hatótávolsága mégis beszédes lehet.

Trump nem biztos abban, hogy Irán betartja az atomalkut

Interjút adott a The Wall Street Journalnek az amerikai elnök, Donald Trump. Az elnök a lapnak elmondta: ha Irán megerõsödik, nem fogja tartani magát a nagyhatalmakkal és Németországgal kötött atomalkuhoz.

Kinek jó a globalizáció?

Bizarr helyzetben találhatta magát az, aki a davosi világgazdasági fórumot figyelte. A Kínai Kommunista Párt elnöke az Egyesült Államoktól védte a globalizációt. Beszédében Trump kereskedelem- és globalizációellenes terveit ostorozta a balliberális közgazdászok tapsától és Trumpot elítélõ hümmögésüktõl kísérve. Ez két kérdést mindenképpen felvet. Kinek is jó a globalizáció és milyen összefüggés van a kereskedelem és a geopolitikai között?

Merkeléknek fogalmuk sincs arról, mit akar Trump

Sötétben tapogatózik Németország. Legalábbis egy magas rangú német tisztviselõ azt állítja, nem tudják, mik Trump külpolitikai céljai.

Be akarják szorítani Közép-Európát a nagyhatalmak

Kövér László szerint Európa gyengítése mögött globális geopolitikai érdekek állnak, és abba az ütközõzóna-szerepbe akarják ismét visszakényszeríteni Közép-Európát, amelybõl a rendszerváltás hajnalán megpróbált kitörni.

Ma "Európa" a leggyengébb láncszem

Európa vonzerejét évtizedeken át az az európai életforma adta, amelyet ma mindennél sikeresebben számolnak fel.

Vissza az oldal tetejére