Címke: dublini rendszer
A magyar kormány ismét Brüsszelben néz farkasszemet Soros embereivel
Az Európai Parlament (EP) belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottsága (LIBE) csütörtökön Magyarországgal foglalkozik. A tét nem kicsi: Magyarország szuverenitása és nemzeti jellege forog kockán.
Érthetetlen, de Brüsszel továbbra is a kvótarendszert erõlteti
A Migrációkutató Intézet szerint érthetetlen, hogy az Európai Bizottság és az Európai Parlament dublini rendszerrel kapcsolatos javaslatában továbbra is szerepel a "zsákutcát" jelentõ kötelezõ átvételi kvóta intézménye.
Kiderült: a magyar emberek nem kérnek az új, migránsokat szétosztó európai rendszerbõl
Az új rendszer szerint attól a pillanattól fogva, hogy a migráns belépett az unió külsõ határain és megérkezett egy országba, regisztrálják, majd szétosztják az unió tagállamai között. Errõl a magyar emberek azonban másképp gondolkodnak.
Annyira tetszik a brüsszeli migránssimogatás a gyurcsányista képviselõnek, hogy majd kiugrik a bõrébõl
Ahogy arról korábban beszámoltunk, az EP szakbizottsága megszavazta a közös uniós menekültügyi rendszert szabályozó dublini szabályozás reformtervezetét. Ha ezt bevezetik, Magyarország torkán még több migránst akarnak majd letolni - ez pedig nagyon feldobta Niedermüller Péter napját.
Európa végnapjai: a kvótarendszer erõsítésével próbálkozik az EP bizottsága
Csütörtökön az Európai Parlament belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottsága (LIBE) szavazott két fontos jelentésrõl is. Azonban a jelentések sorsszerû összekerülése is érdekes ellentmondásokat tükröz. Gál Kinga EP-képviselõ a 888-nak nyilatkozva elmondta, hogy ennek a két javaslatnak az összekerülése is mutatja, hogy milyen önellentmondásban vannak az uniós döntéshozók a migráció és az illegális bevándorlás kérdéskörével kapcsolatban.
A máltai soros elnökség nem támogatja V4-ek reformelképzeléseit
A következõ félévben a máltai elnökség nem vár jelentõs elõrelépést a dublini rendszer reformjával kapcsolatban - írta az EUobserver. Úgy tûnik, hogy a máltai elnökség nem támogatja a V4-ek javaslatát a rugalmas szolidaritásról. A rugalmas szolidaritás azt jelenti, hogy a migránsválság megoldásához a kelet-európai államok nem a migránsok befogadásával, hanem más módokon járulnának hozzá.
77 millióba fájna Magyarországnak egy migráns elutasítása
Migránsonként több mint 77 millió forint "szolidaritási hozzájárulás" fejében tagadhatnák meg ideiglenesen az uniós tagállamok, hogy részt vegyenek a bevándorlók automatikus szétosztásában - áll az Európai Bizottság által elfogadott javaslatban.