Címke: auschwitz
Orbán Viktor ma délután számos ország állam- és kormányfőjének társaságában részt vesz az Auschwitz-Birkenau német koncentrációs tábor felszabadításának 75. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésen, és gyertyát helyez el a birkenaui áldozatok emlékművének magyar nyelvű táblája előtt.
1945. január 27-én szabadult fel Auschwitz-Birkenau, a leghírhedtebb haláltábor, melynek emlékére az ENSZ Közgyűlése január 27-ét a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapjává nyilvánította. A holokauszt zsidó áldozatainak száma hatmillió főre tehető.
Rekordszámú érdeklõdõ kereste fel az auschwitzi emlékhelyet
Rekordszámú, 2 millió 152 ezer érdeklõdõ kereste fel 2018-ban az egykori auschwitz-birkenaui haláltábort, ahol 1,1 millió embert, köztük csaknem egymillió zsidót pusztítottak el a nácik a második világháború alatt.
Auschwitzcal példálózott egy román miniszter
Lemondatnák a román mezõgazdasági minisztert, miután Petre Daea az egykori auschwitzi náci haláltáborhoz hasonlította az afrikai sertéspestis miatt tömegesen elpusztított állatok megsemmisítését.
Kirúgták a Human Rights Watch egyik vezetõjét, mert a holokauszton poénkodott
A Soros György által százmillió dollárral támogatott szervezet egyik alkalmazottját ki kellett rúgni, amiért a Tinder-profilján azt írta, olyan nõk ne is keressék, akik nem tudnak röhögni az auschwitzi múzeum hajakkal kitömött szobáján.
Törvénybe foglalják: Auschwitz nem a lengyelek bûne
Egy frissen beadott lengyel törvénytervezet szerint pénzbírság vagy akár három évig terjedõ szabadságvesztés jár annak, aki a "lengyel haláltáborok" kifejezés használatával összemossa a nácik és a lengyelek felelõsségét.
Meztelen aktivisták láncolták magukat az auschwitzi haláltábor kapujához és leöltek egy birkát is
Több mint tucatnyi embert meztelenre vetkõzött, leöltek egy birkát, majd odaláncolták magukat pénteken az egykori auschwitzi náci haláltábor "A munka szabaddá tesz" feliratot viselõ kapujához.
A látogatók kiakadtak a párakapukon Auschwitzban
Immár második éve mûködnek a párakapuk a lengyelországi Auschwitz-Birkenauban, a koncentrációs táborból létrehozott emlékhelyen. A kapuk ötletét többen is kritizálták, mert az azokból kiömlõ vízpára egyeseket a náci gázkamrákra emlékeztet.