Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Minden címétõl megfosztottak egy Nobel-díjas amerikai kutatót

888.hu

2019.01.14. 12:00

Rasszista megjegyzései miatt kutatóintézete minden címétõl megfosztotta az amerikai James Watson professzort, aki a DNS szerkezetének megfejtéséért Nobel-díjat kapott.

A New York-i Cold Spring Harbor Laboratory közleményben tudatta, hogy James Watson "személyes véleménye alaptalan és meggondolatlan".

A 90 esztendős tudós az amerikai közszolgálati televízióban a hónap elején egy róla szóló dokumentumműsorban azt mondta: nem változtak eddigi nézetei,

és továbbra is azt vallja, hogy a gének miatt lényeges különbségek vannak a fehér és a fekete bőrű emberek intelligenciaszintje között, a fehérek javára.

A tudós 2007-ben Afrika kilátásairól szólva már tett egyszer ilyen kijelentést, mondván: "borúsnak" látja a kontinens jövőjét, éppen a fehérek és feketék közötti, genetikailag meghatározott intelligenciakülönbség miatt. Akkor bocsánatot kért szavaiért, ennek ellenére elveszítette az angliai Cambridge Egyetem egyik kutatólaboratóriumának tiszteletbeli vezetői posztját, és megfosztották minden adminisztratív feladatától is.

Ezt követően – 2014-ben – Watsonnak el kellett adnia az 1962-ben kapott Nobel-díjjal járó arany emlékérmét, arra hivatkozva, hogy megjegyzései után a tudományos közélet akadályozta őt a munkájában. A Cold Spring Harbor Laboratory akkor nem fosztotta meg őt a címeitől. Most viszont – a dokumentumfilmben elhangzottak nyomán – az az álláspontja, hogy Watson kijelentéseivel semmissé tette 2007-ben elhangzott bocsánatkérését. "Dr. Watson megállapításai elítélendők, a tudomány nem támasztja alá ezeket"– olvasható a tudományos intézet közleményében.

A tudóst egy New York államban lévő szanatóriumban ápolják, mert autóbalesetet szenvedett. Az NPR szerint nem észleli a külvilágot. James Watson az új-zélandi születésű brit fizikus Maurice Wilkinsszel és Francis Crick angol biológussal közösen kapott 1962-ben orvostudományi Nobel-díjat a DNS szerkezetének – a kettős spirálnak – a felfedezéséért.

Afrikáról, az Indexről, meg a barom Molnár Csabáról

Vannak korok, amikor egyes kérdéseket hivatalosan még feltenni sem lehetséges, és ha a válaszok kellemetlenek, akkor nem szabad azokat meghallani. „A legújabb kori tudománytörténet legbizarrabb epizódja zajlik a szemünk előtt: a tudósról, akinek a modern genetikát megalapozó legfontosabb felfedezést köszönhetjük, kiderült, hogy egy méretes barom." No, kedves Olvasó, kezdjük a játékot!

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére