Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kína még mindig nem adta meg a beutazási engedélyt a vírus kivizsgálására a WHO szakembereinek

888 - MTI

2021.01.06. 06:00

Ma tudtuk meg, hogy a kínai vezetők még nem véglegesítették a csoport Kínába érkezéséhez szükséges engedélyeket – mondta genfi sajtótájékoztatóján Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz.
Mély csalódottságát fejezte ki kedden az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója, amiért Kína még mindig nem adta meg a beutazási engedélyt a SARS-CoV-2 koronavírus eredetét kutató nemzetközi szakértői csoportnak.

A WHO korábban azt közölte, hogy a küldöttség január első hetében utazik Kínába.

Kapcsolatban állok a kínai vezetőkkel, és közöltem velük, hogy ez a küldetés rendkívül fontos a WHO számára”

– mondta a főigazgató. Korábban a WHO és a kínai kormány megállapodott a küldöttség utazásában. Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz közölte, hogy a nemzetközi tudóscsoport két tagja már úton van, a többiek pedig nem tudnak az utolsó pillanatban utazni.

A sajtótájékoztatón Michael Ryan, a WHO veszélyhelyzeti igazgatója kifejtette, hogy vízumkérdésről van szó.

Reméljük, hogy egyszerűen csak logisztikai és bürokratikus problémáról van szó, amit gyorsan meg tudunk oldani.”

Hozzátette, hogy két szakértőnek vissza kellett fordulnia, másik társuk pedig egy harmadik országban várakozik.

Közben a WHO immunizációs stratégiai tanácsadó csoportjának (SAGE) elnöke, Alejandro Cravioto online sajtótájékoztatóján közölte, hogy a Pfizer amerikai gyógyszergyár és német partnere, a BioNTech által kifejlesztett Covid-19 elleni védőoltást két adagban kell beadni, 21–28 napos időközökben.
Cravioto rámutatott, hogy nincsenek adataik a vakcina biztonságosságáról és hatékonyságáról a klinikai kísérletek során tanulmányozott három-négy hetes intervallumon túl.

Maria Van Kerkhove, a WHO Covid-19-ügyben illetékes járványügyi vezetője pedig arról beszélt, hogy nincs arra mutató jel, miszerint a SARS-CoV-2 nevű vírusnak a Dél-afrikai Köztársaságban felfedezett változata fertőzőbb lenne, mint a nagy-britanniai mutáció.

Kína 2019. december 31-én jelentette az első „ismeretlen eredetű tüdőgyulladásos megbetegedéseket” a közép-kínai Vuhanból, és bezárt egy piacot, ahonnan az új koronavírus feltehetően elterjedt.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére