Bizonyítást nyert, hogy az unikornisok tényleg léteztek
2018.01.02. 17:38
A tudósok évtizedeken át úgy gondolták, hogy a félig lónak és félig rinocérosznak kinéző szibériai egyszarvú emlősfaja 350 ezer évvel ezelőtt kihalt.
A Kazahsztánban 2016-ban megtalált lelet azonban teljesen átírta az európai egyszarvúakkal kapcsolatos tudományos ismereteket, mivel ez alapján az derült ki, hogy – a több szempontból is hihetetlenül különleges – unikornisteremtmények 29 ezer évvel ezelőtt még éltek Európában.
A hatalmas szarvát a homlokán hordozó szibériai egyszarvú, az Elasmotherium sibiricum, megjelenését és méreteit tekintve olyan bozontos és hatalmas volt, mint a mai, Afrikában élő modern orrszarvúak.
A rekonstrukciók alapján egy kifejlett szibériai egyszarvú 2 méter magas, 4,5 méter hosszú és körülbelül 4 tonna súlyú lehetett.
Ezekkel a paraméterekkel a füvet legelő egyszarvú egyértelműen közelebb állt a gyapjas mamut méretéhez, mint a lovakéhoz.
Az egyik utolsó szibériai egyszarvú koponyáját a kazahsztáni Pavlodar régiójában a Tomszki Állami Egyetem kutatói találták meg.