Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Bizonyítást nyert, hogy az unikornisok tényleg léteztek

Vincze Viktor Attila

2018.01.02. 17:38

Egy kazahsztáni lelet azt bizonyítja, hogy a szibériai unikornis nem halt ki 350 ezer évvel ezelõtt. A most megtalált 30 ezer éves óriás egyszarvú lelet alapján biztosan állítható, hogy az európai népek kultúráinak legendáiban és mítoszaiban szereplõ unikornis alakja egy valaha ténylegesen látott különleges állatnak az emlékét õrizte meg.

A tudósok évtizedeken át úgy gondolták, hogy a félig lónak és félig rinocérosznak kinéző szibériai egyszarvú emlősfaja 350 ezer évvel ezelőtt kihalt.

A Kazahsztánban 2016-ban megtalált lelet azonban teljesen átírta az európai egyszarvúakkal kapcsolatos tudományos ismereteket, mivel ez alapján az derült ki, hogy – a több szempontból is hihetetlenül különleges – unikornisteremtmények 29 ezer évvel ezelőtt még éltek Európában.

A hatalmas szarvát a homlokán hordozó szibériai egyszarvú, az Elasmotherium sibiricum, megjelenését és méreteit tekintve olyan bozontos és hatalmas volt, mint a mai, Afrikában élő modern orrszarvúak.

A rekonstrukciók alapján egy kifejlett szibériai egyszarvú 2 méter magas, 4,5 méter hosszú és körülbelül 4 tonna súlyú lehetett.

Ezekkel a paraméterekkel a füvet legelő egyszarvú egyértelműen közelebb állt a gyapjas mamut méretéhez, mint a lovakéhoz. 

Az egyik utolsó szibériai egyszarvú koponyáját a kazahsztáni Pavlodar régiójában a Tomszki Állami Egyetem kutatói találták meg.

Az egyszarvú (lat. Unicornis, gör. monocerosz) egy olyan lóalakú mitikus állat, amelynek lófeje, fehér lóteste, őzlába és oroszlánfarka van, homloka közepén egyenes, hegyes szarvval. Hazájának Indiát vagy Afrikát tartják. Már az ókori íróknál is feltűnt, például Arisztotelész, Plinius és Aelianus műveiben. Egyes utazók, például Katte, Rüppell, Fresnel Müller, akik Fokföldről és mások, akik Numíbia irányából haladtak előre Afrika belsejében, állítólag egyszarvút ábrázoló sziklarajzokat találtak. Ókori eredetű hiedelmek szerint az egyszarvú szarvának pora minden méreg hatását közömbösíti, és az állatot csak úgy lehet elfogni, ha egy szűz leányt ültetnek le útjába, az előtt letérdel, és ölébe hajtja a fejét. Különösen a középkorból maradt fenn sok ábrázolás. Kedvelt volt címerállatként. A szűziességnek vagy Szent Jusztinának volt a jelképe. Még a 18. században is gyakran megjelent az egyszarvú alakja a patikák ajtaján. Az egyszarvú alakja, az unikornis mitikus, varázslatos képességei miatt számos mai mesében is szerepel. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére