Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Megnyílt Csernobil a katasztrófaturizmus elõtt

Vincze Viktor Attila

2018.04.13. 10:00

Megnyitotta több, eddig elzárt részét is a katasztrófaturisták elõtt az a csernobili atomerõmû, amelyben 1986-ban a világ eddigi legjelentõsebb atomkatasztrófája történt.

A betonszarkofággal lezárt négyes reaktor üzemi területeinek kivételével az ukrajnai atomerőmű jelentős része megtekinthető az érdeklődő turisták számára egy majdnem egynapos túra keretében. 

A nukleáris létesítményben mostantól meg lehet nézni több, eddig megközelíthetetlen belső helyiséget, így például a hármas számú reaktor irányítóközpontját is.

Az érdeklődő turistáknak a csernobili atomerőmű hivatalos honlapján kell jelezniük a látogatási szándékukat. A belépés díja pedig 2700 hrivnya (kb. 100 dollár), ami nagyjából 25 ezer forint.

A jelenleg is enyhén sugárveszélyesnek minősülő csernobili környezetben tett látogatás alapcsomagja az idegenvezetés és a tájékoztató anyagok mellett még egyéni védőeszközöket is biztosít a látogatás idejére, valamint egy ebédet az atomerőmű éttermében.

Az erőművi látogatáson való részvétel – a sugárveszély miatt – csak 18 éven felüli személyeknek megengedett. 

A csernobili program érdekessége, hogy a végén megmérik a látogatók sugárterhelését és a mért sugárdózisról egy igazolást állítanak ki. 

A csernobili atomerőmű negyedik reaktorában 1986. április 26-án történt meg a nukleáris katasztrófa a biztonsági előírások be nem tartása és több emberi mulasztás szerencsétlen egybeesésének következtében.

 

Több mint 200 000 négyzetkilométernyi terület szenvedett el a sugárfertőzést a katasztrófa következtében Ukrajnában, Fehéroroszországban és Oroszországban.

 

Az erőmű legsúlyosabban sugárfertőzött harminc kilométeres körzetéből körülbelül 115 ezer embert evakuáltak. Összességében több mint 600 000 embert ért valamilyen sugárfertőzés, akiknek körülbelül a tíz százaléka halt meg, 165 ezren pedig fogyatékossá váltak.
 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére