Ha férfi vagy, rád nem vonatkozik a #MeToo
2018.04.19. 22:28
Tavaly kora ősszel azt követően indult el a #MeToo-kampány, hogy kiderült, Harvey Weinstein hollywoodi rendező rengeteg színészi babérokra törő lányt erőszakolt meg és bántalmazott. A mozgalom lényege volt, hogy kiálljanak a nőkért és szót emeljenek az ellenük elkövetett erőszak ellen. A Weinstein-botrány következtében rengetegen álltak ki a nyilvánosság elé és mesélték el, korábban ki és mit követett el ellenük.
Azonban férfiak egy csoportja úgy érzi, a kampány őket teljesen kerülőpályára tette, holott őket is megerőszakolták.
Egyedül éreztem magam. A mozgalom csak a nőkre vonatkozik, engem cserben hagytak, pedig ugyanúgy áldozat vagyok, mint ők"
– mondta Chris Brown, a University of Minnesota zenei professzora.
Brown több társával egyetemben azt állította, hogy James Levine karmester évtizedekkel ezelőtt szexuálisan zaklatta őket. Az eset nyilvánosságra kerülése után Levine-t kirúgták a Metropolitan Operától.
A köztudatban az van, hogy a férfiak mind gonoszak és rossz emberek. Ha egy férfi bántalmaz egy nőt, akkor az összes férfi hibás"
– mondta Brown.
Andrew Schmutzer, a Moody Bible Institute nevű chicagói vallási intézet professzora szerint férfiakat nem szívesen látnak a #MeToo-mozgalomban, és a bántalmazott férfiak csupán másodrangúak lehetnek a mozgalom berkein belül. A professzor az egyik alapítója és vezetője az 1995-ben létrejött MaleSurvivor nevű egyesületnek, amely a megerőszakolt fiúknak és férfiaknak nyújt támogatást és segítséget.
A statisztikák szerint minden hatodik férfi az Egyesült Államokban gyerekkorában már átélt valamiféle szexuális zaklatást. A számok rámutattak, hogy a nők körében ez a szám nagyobb, tízből négy nőt zaklattak már.
Az amerikai celebvilág férfitagjainak egy része is előállt azzal, hogy gyerekkorukban bántalmazták őket, a leghíresebbek:
- Theo Fleury hokijátékos,
- Tyler Perry színész,
- Tom Arnold színész,
- Chester Bennington, a Linkin Park korábbi énekese, aki tavaly nyáron lett öngyilkos.