Egy 3 éves gyermek nemét akarták megváltoztatni
2019.04.08. 14:30
Az elmúlt napokban öten is felmondtak Nagy-Britanniában a Nemi Identitásfejlesztési Szolgálatnál, azaz a GIDS-nél. Az öt orvos amiatt távozott, mert a központ szükségtelen nemváltoztató beavatkozásokat és kísérleteket hajtott végre kiskorúakon. Mi sem mutatja jobban, mennyire elharapódzott a genderlobbi, hogy míg a szolgálatnak 2010-ben mindössze 94 páciense volt, addig ez a szám tavaly már 2519-re nőtt.
A londoni és leedsi központtal rendelkező szervezet orvosainak most azokkal a vádakkal kell szembenézniük, hogy hibásan állapították meg sokaknál a nemi zavart, tehát azt, hogy nem tudják elfogadni a saját nemüket.
Sokan attól tartanak, hogy homoszexuális személyeket transzgendernek diagnosztizáltak, ezt követően pedig félrekezelték őket. Az öt, neve elhallgatását kérő orvos szerint a fiataloknak sokan direkt azt javasolhatták, hogy váltsanak nemet. A Daily Mail megjegyzi, az öt orvos egy olyan csoportnak volt a tagja, mely arról döntött, hogy az aktuális páciensnek adjanak-e erős hormongátlókat, hogy késleltessék vagy teljesen megszüntessék a nemi fejlődésüket a kamaszkoruk előtt.
Ha az általuk kezelt kiskorú az ellenkező nemhez akart tartozni, akkor 16 éves koráig az ellenkező nem hormonjait adták be nekik. A botrányt botrányra halmozó intézményből eddig 18-an mondtak fel amiatt, mert szerintük nem végeztek el elég vizsgálatot a kiskorúakon annak érdekében, hogy helyes diagnózist állapítsanak meg.
Néhány orvos azért maradt az intézménynél, hogy az összes odaérkező kiskorút ne sikerüljön átalakítani és meg tudjanak menteni néhányat attól, hogy feleslegesen hormonokkal bombázzák őket.
Az elmúlt pár évben robbanásszerűen növekedett meg azoknak a száma, akiknek valamilyen genderproblémájuk volt"
– mondta az egyik korábban ott dolgozó.
Szakértők attól tartanak, hogy az ottani orvosok nem vizsgálják meg kellőképpen, mi van a gyerek nemi zavarának hátterében, mi váltotta azt ki, hanem egyből megkezdik a kezelést, hogy a kiskorú minél hamarabb transzgender legyen.
Ezek a kezelések kisgyerekekkel történő kísérletezéssel érek fel, ami felháborító. Úgy állítottak fel diagnózist, hogy nem volt mögötte semmilyen bizonyíték"
– mondta Carl Heneghan, az Oxfordi Egyetem professzora.
A GIDS egyelőre tagadja a vádakat.
Februárban több orvos az intézményben arra figyelmeztette a kiskorú pácienseket, hogy hosszú távú károkat szenvedhetnek el a kezelések miatt, ez pedig a genderlobbit támogató civil szervezetek és a nemváltást pártoló, emiatt a gyerekre nyomást helyező szülők hibája.