A mozgássérült lét nem probléma, mert nem lehet megoldani
2016.05.04. 16:08
A Tiszta szívvel című filmet egy hete játsszák a magyar mozik. Erről faggattuk a film rendezőjét, Till Attilát, valamint két főszereplőjét, Fekete Ádámot és Fenyvesi Zoltánt. Ádám és Zoli születésüktől fogva mozgássérültek. A film olyan érzékeny kérdéseket feszeget, amelyeket különböző okok miatt nem vagyunk hajlandók feltenni a hétköznapi életünk során.
Mi mással is indulhatna a Big Pikcsör, minthogy feltesszük ezeket a kérdéseket!
Mit jelent a mozgássérült lét? Hogy vívható ki a megbecsülés? Elviselhető-e a szánalom? Mindent megold-e a humor? Illetve: Lehet-e a rántotta a mozgássérült emancipáció szimbóluma? Csapjunk bele!
Kerekesszékesek a moziban – cipelni a sorsot?
Till Attila arról beszél, hogy azok csinálják ezt a filmet, akikről szól.
Mint hal a vízben
A Tiszta szívvel maga is egy Big Pikcsör. A mozgássérült fiúk valóságos életének mozzanataiból építkezik. Arra kértük őket, hogy beszéljenek a legkevésbé életszerű jelenetekről. Bár évek óta barátok, még egymást is meg tudták lepni.
A rántotta mint a mozgássérült emancipáció szimbóluma
Kis dolgokban is meg tudjuk élni az életünket. A lehetetlenről kiderül, hogy nem is olyan lehetetlen. Így mesélnek erről a srácok.
Ne sajnáljon minket senki!
A Big Pikcsör legfontosabb pillanatához érkeztünk. Ez pedig az önelfogadás és a mások általi elfogadtatás kérdése. Az önelfogadás kulcsa, hogy az adottságokkal kell megélni az életet, az elfogadtatás kulcsa pedig, hogy segíteni kell a többségi társadalmat, hogy ne szánalommal, sajnálkozással és végső soron kirekesztéssel reagáljanak.
A Tiszta szívvel előzetese
Kritikánk a filmről:
Miért utáljátok a magyar filmeket?