Tarjányi Péter már egyszer szétverte a baloldalt, hátha most is sikerül
2017.09.29. 10:28
Tarjányi Péter 2003-ban egy titkos szoci milliomosklub szóvivőjeként tűnt fel a baloldal vörösen csillogó térfelén. A baloldali tőkésekből (legyen áldott Marx neve) álló Gazdasági Reform Klubnak keresztelt szervezet szóvivői feladatait látta el.
Tarjányi negatív jellemvonásáról, akarnok megjelenéséről már a 2000-es években is több pletyka szökkent szárba. Az exrendőr a baloldali milliomosklub szóvivői posztját önként vállalta el – mindez jól mutatja a pozícióhajhász és fontoskodó jellemvonását, amely több problémát okozott neki, már a szociknál is.
A korabeli közvélekedés meg volt győződve Tarjányi motivációit illetően. Ezt támasztja alá az általa gründolt milliomosklub tevékenységi köre és szándéka is. A már akkor is széthúzó és töketlen emeszpé vállalkozói hátterét kívánta erősíteni, így szerezve nagyobb befolyást a pártban és ezáltal az államigazgatásban.
"Az MSZP jelenleg olyan hatalmi harcokkal terhelt massza, amelytől a közeljövőben nem várhatók épkézláb döntések" – nyilatkozta még akkor a zoom.hu kiadója.
A Tarjányi Péter által vezetett Proware nevű informatikai cég pont a kormányváltás után, 2002-ben lépte át az egymilliárd forintos éves forgalmi szintet. A szoci kormány búsásan ki is tömte a "nemzetbiztonsági szakértő" cégeit. A pártban szerzett befolyását latba vetve sikerült elérni, hogy több olyan nagy állami gazdálkodó szervezet, mint a Nemzeti Autópálya Rt., az Állami Autópálya Rt., az Állami Autópálya Kezelő Rt., a Magyar Fejlesztési Bank, a Konzumbank, az In-Forrás Kht. és az Országos Egészségügyi Pénztár a céget bízta meg az előző ciklusban folytatott gazdálkodás lezárásával és a cégek átvilágításával.
A volt kommandós 2008 áprilisában már egyszer nekifutott a Zoom.hu megalapításának, el is indult a portál, amelynek főszerkesztője Nagy József, a 168 Óra egykori újságírója volt. A hangsúlyozottan független lap 1,5-2 milliárd forintos befektetéssel jött létre. Tarjányi Péter akkor interjút adott a Heti Válasznak, ahol elmondta: a pénz cégcsoportja különböző tevékenységeiből származik, például olaszországi ingatlan- és energiaüzletekből, török szállodából vagy a győri stadion- és bevásárlóközpont-beruházásból.
Az "első" Zoom.hu alig egy év működés után lehúzta a rolót, Tarjányi eladta lapját, de titkolta, ki az az "internetes vállalkozásokban is érdekelt szakmai befektető", aki az adásvétel után azonnal meg is szüntette az újságot. Később azonban kiderült, hogy a portált egy offshore cég "végezte ki" ötmillió forintért.
A Zoom indulásakor Tarjányi egyébként úgy nyilatkozott, cégcsoportjának köszönhetően a lapjának komoly pénzügyi háttere van, akkor az Index monopóliumát akarta megdönteni.
A 2017-ben indult " második" Zoom.hu körüli botrányok kísértetiesen emlékeztetnek a majd tíz évvel ezelőtti ügyekre, az idén indított Zoom nem az Indexet akarja legyőzni, hanem a kormányt szeretné megbuktatni. 2003-ban is titkos baloldali klubokat szervezett, most is ezt teszi.