Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Seehofer: nem akarunk kormányválságot, de menekülteket sem

Nagy Gábor

2018.06.17. 14:30

Horst Seehofer német szövetségi belügyminiszter, a CSU elsõ embere vasárnap egy lapinterjúban nyilatkozott a kormányválságról.

A CSU-ban senkinek sem áll érdekében a kancellár megbuktatása, a CDU/CSU frakciószövetség felbontása vagy a koalíció felrobbantása. [...] Azonban a párt tartós megoldást akar a menekültek visszautasításával kapcsolatban"

– mondta a Bild am Sonntag című lapnak Horst Seehofer belügyminiszter.

A tárcavezető megerősítette: a CSU semmiképpen nem enged abból, hogy a menedékkérők bizonyos csoportjaitól meg kell tagadni a belépést az országból. A párt szerint a szigorítást a dublini rendszertől (európai menekültügyi szabályozás - a szerk.) függetlenül be kellene vezetni Németországban.

Angela Merkel és a CDU politikusainak többsége viszont ennek épp az ellenkezőjét szeretné elérni. Merkelék úgy vélik, hogy egy új menekültügyi rendszer keretében, vagy legalább a migrációs nyomásnak leginkább kitett társországokkal egyeztetve kell megszigorítani a határigazgatást. Addig pedig változatlanul kell hagyni a 2015-ben bevezetett gyakorlatot, amely szerint mindenkit be kell engedni, aki azt mondja, hogy menedéket akar kérni.

A német kancellár a fentiek miatt a június 28-án kezdődő EU-csúcsig és a találkozó alatt akarja tető alá hozni a közös megoldást. A Bild am Sonntag úgy tudja, hogy egy migrációs "minicsúcsot" is tervez a kancellár az érintett EU-tagállamok vezetőivel. Erre a következő hét végén kerülhet sor. A CSU elnöksége viszont már a hétfői bajorországi ülésén kinyilvánítja, hogy támogatja a párt elnökét, Horst Seehofert abban, hogy tegyen meg mindent, amit a belügyminiszteri hatáskörében megtehet.
Szakadás?

Előfordulhat, hogy a CSU-s belügyminiszter nem várja meg Angela Merkel egyeztetéseit, s már előtte, a kancellár egyetértése nélkül utasítja a szövetségi rendőrséget a szigorítások bevezetésére. Erre a lépésre Angela Merkel Horst Seehofer menesztésével válaszolhat, a konfliktus így a CDU és a CSU szövetségének felszámolásához és a CDU, a CSU és az SPD koalíciójának felbomlásához vezethet.

Kit lehet kiutasítani?

Egyelőre nincs információ arról, hogy a CSU kiket fordítana vissza Németország határain, mert Horst Seehofer egyelőre nem hozta nyilvánosságra akciótervét.

Állítólag a CSU-s reform szerint minden olyan menedékkérőt visszafordítanának, akit a dublini rendszer valamelyik másik országában már regisztráltak. Ez évente több tízezer bevándorlót jelentene évente. A CDU szerint viszont azokat kellene visszafordítani a határokon, akik nemcsak regisztrálták magukat, hanem be is nyújtották menedékjogi kérelmüket. Ez évente több ezer migránst jelentene.

Van egy harmadik csoport is, ők a Németországban elutasított, de visszatérni szándékozó menedékkérők. Itt egyetértés van a két párt között, vagyis ezeket a bevándorlókat nem lehet visszaengedni Németországba.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére