Még el sem fogadták, de már mûködik a Stop Soros
2018.05.15. 09:31
Áprilisban jelent meg először az osztrák sajtóban az a hír, hogy a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) bezárja budapesti irodáját és Berlinbe költözik.
Azután kiderült, arról van szó, hogy Soros Györgyék nem kívánták magukat alávetni a teljes transzparenciának, ám még megvárják, hogy elfogadásra kerül-e a Stop Soros törvénycsomag. Ezt már másnap, az első cikk megjelenése után bejelentették, azonban végül nem vártak addig sem. Ahogyan reggel már beszámoltunk róla, kedden bejelentette az OSF, hogy "a fokozódó politikai nyomás miatt" elhagyja Magyarországot.
Az OSF 1993-ban kezdte meg pályafutását, még Open Society Institute néven, amit 2010-ben Open Society Foundationsre módosítottak. A szervezet nevét az a Karl Popper ihlette, aki Soros György mentorának tekinthető, és aki ugyanabban a London School of Economics intézményben tanított, ahol Soros folytatta a tanulmányait 1947-ben.
Soros már a '90-es évek elejétől kezdve irgalmatlan pénzeket pumpált az alapítványába, mely aztán számos olyan szervezetet támogatott, amely a nyílt társadalom megvalósítását tűzte ki céljául.
Röviden összefoglalva az egész arról szól, hogy a baloldali, de főleg liberális eszméket megkérdőjelezhetetlen igazságoknak kell beállítani. Támogatják a tömeges bevándorlást, túltolják a feminizmust, bigott, ósdi és meghaladott dolgoknak állítják be a hagyományokat és az azon alapuló értékeket – így például a nemzeti érzelmet vagy keresztény vallásosságot.
Ezekre a célokra évről évre rengeteg pénz költ a magyar származású üzletember. Egy korábbi cikkünkben rámutattunk, hogy az Amerikai Egyesült Államok Kongresszusának benyújtott hivatalos beszámolók alapján 2017-ben több mint 14 millió dollárt, azaz átszámítva mintegy 3,5 milliárd forintnyi összeget költött lobbitevékenységre a Soros-birodalom egyik zászlóshajójának számító, washingtoni székhelyű Open Society Policy Center.
A Soros György által támogatott célok közül az utóbbi években egyértelműen a tömeges bevándorlás támogatása volt a leginkább húsba vágó. Erről szól a Soros-terv, melynek még a létezését is tagadja a baloldal.
A kormány az erről szóló nemzeti konzultációk eredménye alapján januárban jelentette be, hogy törvényjavaslatot fognak benyújtani Soros György terve ellen, ez a Stop Soros. Ezt viszont a választások előtt már nem szavazták meg, elfogadása az újonnan megalakuló kormány első intézkedése lehet majd, még a nyár előtt.