Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ez lett minden idõk leghosszabb kormányzati leállása, melynek hátterében a bevándorlási válság áll

888.hu

2019.01.13. 21:30

A Trump-adminisztráció és a Demokrata Párt kötélhúzása miatt megdõlt az eddigi rekord, a 21 napos kormányzati leállás, amely még Bill Clinton ideje alatt történt.

Vasárnap már a 23. napja tart a kormányzati leállás az Amerikai Egyesült Államokban.

Mit jelent a kormányzati leállás? A hivatalok, az állami szervek nem, vagy csak részben működnek, mivel a költségvetés nem került elfogadásra és így nincs miből fizetni az állami szervek működését. Csaknem 800 ezer kormányzati alkalmazott dolgozik fizetés nélkül, és közülük 380 ezret kényszerszabadságra küldtek. Az ígéret szerint a kormányhivatalok teljes mértékű újraindulása után kompenzálják őket. A leállás miatt múzeumok és parkok maradtak zárva. A légi irányítók országos szövetségének elnöke, Paul Rinaldi pénteken arra figyelmeztetett, hogy a legforgalmasabb repülőtereken, például New Yorkban, Chicagóban, Atlantában vagy Dallasban olyan sok túlórát kell vállalniuk azoknak a nem kormányzati alkalmazottaknak, akik a kényszerszabadságra küldött kormányzati dolgozók munkáját is elvégzik, hogy ez már a repülésbiztonságot is veszélyezteti. A miami nemzetközi reptér hat termináljának egyikét emiatt péntektől hétfőig le is zárták.

A leállás a Trump-kormányzat és a demokraták közötti kötélhúzás miatt történt. Trump programjának egyik sarokpontja a határvédelmi fal felépítése. Az amerikai elnök ezzel szeretné megakadályozni a tömeges illegális bevándorlást, amely jelenleg komoly probléma: havonta mintegy 50 ezer embert fognak el a hatóságok az Egyesült Államok déli határain, akik illegálisan akartak az országba érkezni. Mivel számos migráns bejut az ország területére, így a valós szám ennél is nagyobb. Emellett az elnök a fallal meg szeretné akadályozni a fegyverek és drogok illegális behozatalát is.

A bevándorláspárti Demokrata Párt ezzel szemben nem szeretné a fal felépítését, hivatalosan azért, mert szerintük nincs is bevándorlási válság, valamint véleményük szerint a fal nem jelent megoldást. A véleményüket egyébként akkor kezelhetjük a helyén, ha megjegyezzük, hogy a Demokrata Párt egyik legnagyobb pénzügyi támogatója Soros György, a bevándorláspárti milliárdos.

A demokraták a fal felépítésére szánt pénz miatt megakadályozták az amerikai költségvetés elfogadását, ezért nem jut pénz az állami fenntartású intézmények működtetésére. A vita összesen 5,7 milliárd dollárról szól – ennyibe kerülne a fal –, ami első pillantásra soknak tűnhet, ám az Egyesült Államok éves szinten több trillió dollárral gazdálkodik.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére