Czeglédy-ügy: vajon mitõl fél az ellenzék?
2018.03.05. 08:28
Hogyan lehetséges az, hogy valaki ilyen hosszú ideig ül börtönben és a baloldali pártok ajánlásokat gyűjtenek neki és kiállnak mellette? Kijön a börtönből, az első útja a Hír TV-be vezet, MSZP-s és DK-s tagok tüntetnek érte. Miért hízeleg neki az ellenzék? Miért hízeleg neki Gyurcsány? Talán azért, mert Czeglédy tud valamit, és ezek a szereplők nem akarják, hogy elmondja. Attól tartanak, hogy beszélni fog"
– mondta G. Fodor Gábor.
A főszerkesztő-elemző szerint a helyzet kísértetiesen emlékeztet a négy évvel ezelőtti Simon Gábor-ügyre, ott ugyan elengedték a szocialisták Simon kezét, de remegtek, hogy kiről mi derülhet még ki.
Az ellenzék óriási bajban van, attól retteg, azért próbál meg minden szolidaritást megadni, mert félnek, hogy rájuk fröccsen a sár"
– mondta G. Fodor.
Mint a forró krumplit, úgy kellene eldobniuk maguktól Czeglédyt. Ehelyett a forró krumplit ölelgetik magukhoz, és ez nem logikus"
– tette hozzá.
A vasárnapi olasz választásokról beszélve az elemző elmondta, hogy
Olaszország csatlakozott a lázadókhoz, nemet mondott a migrációra".
A témák között felmerült a legújabb plakátkampány is, amelynek az ENSZ által felvetett migrációs paktum áll a középpontjában. A balliberális lapok és az ellenzék szerint a Fidesz nyíltan a világszervezet ellen kampányol. Az egyik lap egyenesen "kamuháborúról" írt.
Emlékszünk arra, hogy ezen lapok szerint a migráció egy kamuprobléma. Most pedig látjuk, hogy hol tart Európa. Nem bagatellizálnám el a kérdést. Az ENSZ beleáll ebbe, szerintük a bevándorlás jó dolog és a migrációt alapjoggá kellene tenni. A magyar álláspont szerint viszont ez egy szuverenitáskérdés. Ki kell állnunk magunkért. Ebből a szempontból ez ugyanaz a konfliktus, mint ami Soros Györggyel és Brüsszellel szemben is fennáll"
– mondta G. Fodor Gábor, hozzátéve, itt nem csak arról van szó, hogy a "rebellis magyarok" már megint ujjat húznak valakivel.
Az elemző elmondta, hogy nem csak a magyarokat érinti ez a kérdés. Szerinte Brüsszelnek van oka aggódni, ugyanis az olasz választáson azok a jobboldali pártok kerültek többségbe, akik kipaterolnák a bevándorlókat. Arról, hogy "kamuprobléma-e" a bevándorlás, elmondta, hogy
akkor több millió kamu fog elindulni Európa felé"
– mondta a migránsáradatra utalva. Az elemző szerint a kulcskérdés, amit az átlagember fel fog majd tenni magának, hogy
elengedném-e a gyerekemet, a lányomat este metrózni? Ezt például Bécsben megtenném-e? Az a politika kulcskérdése, hogy akarunk-e bevándorlóországgá válni."
Ebből a szempontból Európa két részre szakadt. Ott vannak a bevándorlóországok Nyugat-Európában. Ezekben az a kérdés, hogy a migránsok hány nőt erőszakolnak meg, milyen mértékben nő a bűnözés. Magyarországon pedig az a kérdés, hogy bevándorlóországgá váljunk-e.
Ebből a szempontból azt kell mondanunk, azt szeretnénk, hogy Budapest ne legyen Bécs. Soros György és Brüsszel a bevándorlást és az ezzel kapcsolatos problémákat szeretné szétteríteni a kontinensen"
– mondta G. Fodor Gábor.
Az ENSZ javaslatával kapcsolatosan elmondta, hogy az kísértetiesen hasonlít Soros tervéhez, a világ államait bevándorlóországokká alakítaná.
Magyarország ezt nem akarja. Ez megint a józan észről szól"
– mondta az elemző.
A műsorvezető szóba hozta, hogy az ellenzéki sajtóban rendre előkerült az a téma az elmúlt héten, hogy a jobboldali sajtó "lejjebb tekeri a sorosozást". Az elemző-főszerkesztő ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy
majd letekerjük a sorosozást, ha Soros György letekeri a bevándorlást".