Amerikából dicsérik az egyedülálló magyar családpolitikát
2018.07.12. 16:30
A tanulmányból kiderül, hogy bár Magyarország születési rátája még azért elmarad a kívánatos aránytól, azonban a fegyelmezett és gondosan megtervezett kormányzati politika képes volt ezt a számot növelni.
A szerző szerint ez többek között annak is köszönhető, hogy a magyar családokra nagy mennyiségű pénzt fordít a kormány különböző adókedvezmények és családtámogatási juttatások formájában. Ugyanakkor kiemeli annak a fontosságát is, hogy a kézzel fogható, anyagi és jóléti segítségen kívül
a kormány felelős kultúr- és népességpolitikát is képvisel, ami tovább mélyíti a családtervezés és a házasság koncepciójának fontosságát a társadalomban."
Ennek eklatáns példája, hogy az alaptörvényben is rögzítésre került már 2011-ben a házasság intézményének védelme, melyet férfi és nő között létrejött életközösségként definiál. Kiemeli, hogy a magyar termékenységi ráta növekedése kifejezetten egyedülállónak számít, hiszen Európában jó esetben csak stagnáló, de inkább csökkenő arányt produkálnak a nemzetek.
Kiderül, hogy Stone megközelítőleg 2012-től datálja a magyar bébibummot, de hangsúlyozza, ennek a pozitív hullámnak a hatása igazán 2015-2016-tól kezdett el érződni. Elmondása szerint a számokból egyértelműen kiderül, hogy
a magyar lányok az elmúlt évekhez képest nagyobb valószínűséggel mennek férjhez, ráadásul fiatalabb korban is, amely nagyobb kényelmet biztosít számukra a természetes gyermekvállaláshoz."
A tanulmányban elhangzottak összhangban vannak Kardosné Gyurkó Katalin, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) elnökének korábbi nyilatkozatával, aki a kormány intézkedései közül kiemelte a gyermekek után járó adókedvezményt, és megjegyezte, úgy látja, hogy tagjaik bátrabban vállalják a negyedik, ötödik, vagy akár a hatodik utódot is. Hozzátette, valószínűleg az első házasoknak járó adókedvezménynek köszönhetően és a családpolitikába vetett bizalom miatt nőtt a házasságban élők száma is.