"Valódi menekültek", akik egy kis pénzért maguk hagyják el Németországot
2018.03.02. 09:38
A német kormány pénzt ad azoknak a bevándorlóknak, akik hajlandóak elhagyni az országot és visszamenni a hazájukba. A program pedig egyelőre úgy tűnik, hogy lassú, de sikeres.
Tavaly februárban vezették be Németországban, hogy ha egy migráns, akinek elutasították a menedékkérelmét magától elhagyja az országot és visszautazik a hazájába, akkor a repülőjegyen kívül még egyéb anyagi támogatást is kap.
A Jump-Start Plus nevű programot még Thomas de Maiziere belügyminiszter vezette be, aki így akarta csökkenteni az országra nehezedő migrációs nyomást. A Bayerische Rundfunk riportja szerint azok a felnőtt bevándorlók, akik maguktól hagyják el Németországot, 800-tól 1200 euróig terjedő támogatásban részesülhetnek.
A migránsokkal aláíratnak egy szerződést is, amelyben a bevándorlók lemondanak arról, hogy fellebbeznek az elutasított menedékkérelmi döntéssel szemben. A német bíróságokra hatalmas terhet ró a több mint egymillió bevándorló menedékkérelmeinek elbírálása.
A német kormány összesen a hírek szerint kilencvenmillió eurót különített el arra, hogy visszautaztassa a migránsokat a hazájukba. 2016-ban volt olyan eset, hogy három súlyos bűncselekménnyel vádolt illegális bevándorlót 125 ezer euróért küldtek vissza Afganisztánba.
A közgazdászok szerint jobban megéri a németeknek – egy kis pénzért cserébe – hazaküldeni a bevándorlókat, mint engedni nekik, hogy továbbra is az országban maradjanak. A számítások szerint a német adófizetőknek évente harmincmilliárd euróba kerül a bevándorlási válság kezelése.