Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Valóban beavatkoztak az oroszok az amerikai elnökválasztásba? Ma kiderül

888.hu

2017.03.20. 16:58

Magyar idõ szerint hétfõn kora délutántól az FBI és az NSA vezetõi az Egyesült Államok Kongresszusának nemzetbiztonsági bizottsága elõtt adott számot azokról a vádakról, amelyek szerint Donald Trump amerikai elnöknek "kapcsolata van az oroszokkal". Szóba került Donald Trump lehallgatása is, valamint Oroszország állítólagos beavatkozása az elnökválasztás folyamatába.
WASHINGTON, 16:58

Magyar idő szerint hétfőn kora délutántól az FBI és az NSA vezetői az Egyesült Államok Kongresszusának nemzetbiztonsági bizottsága előtt adott számot azokról a vádakról, amelyek szerint Donald Trump amerikai elnöknek "kapcsolata van az oroszokkal". Szóba került Donald Trump lehallgatása is, valamint Oroszország állítólagos beavatkozása az elnökválasztás folyamatába.

A meghallgatás kezdetén James Comey, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) vezetője előrebocsájtotta, hogy egyes kérdésekre kénytelen lesz megtagadni a válaszadást, ugyanis a kérdések egy része minősített információkat érintene.

A nemzetbiztonsági bizottság a vonatkozó témákban az FBI és az NSA vezetőjétől információkat kért, valamint a bizottság maga is információkat gyűjtött, többek között újságcikkekből, valamint egyéb forrásokból. A kérdéseket ezen információk alátámasztására vagy megcáfolására tették fel.

Trump megfigyelése

Devin Nunes, a bizottság elnöke arról kérdezte az állami ügynökségek vezetőit, hogy lehallgatták-e a Trump-tornyot, Donald Trump amerikai elnök lakhelyét.

Az igazságügyi minisztérium és az FBI sem tud arról, hogy lehallgatták volna a Trump-tornyot. Nem volt olyan jelentés, amely ezt az információt alátámasztotta volna – mondta az FBI vezetője. Comey szerint a lehallgatások engedélyezésének bonyolult folyamata miatt egy ilyen műveletnek számos nyoma maradt volna, ám nem találtak semmit.

Arra az információra, amely szerint egy bíró visszautasította volna Trump lehallgatásának engedélyezését, az FBI vezetője annyit mondott, hogy erre sajnos nem válaszolhat. Hozzátette: ebből ne vonjanak le messzemenő következtetéseket.

Mike Rogers admirális, az elektronikus megfigyelésért felelős Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) vezetője szintén megerősítette, hogy nem tudnak ilyen megfigyelésről.

Választások

A bizottság egyik tagjának kérdésére az FBI és az NSA vezetője megerősítette, hogy Michigan, Pennsylvania, Észak-Karolina és Ohió állam területén sem tudnak arról, hogy manipulálták volna a leadott szavazatokat.

Az NSA vezetője azonban kiemelte, meg van győződve arról, hogy az oroszok beleavatkoztak az amerikai elnökválasztásba. Ebben nem változott a véleménye 2016 óta.

Az FBI vezetője szerint jelenleg még tart a vizsgálat azzal kapcsolatban, hogy az oroszok milyen módon avatkoztak be a választásokba, valamint, hogy Trump csapatából kiknek volt kapcsolata orosz származású személyekkel. Erről többet nem mondhatott el. A vizsgálatok tényét most először ismerte el a nyilvánosság előtt Comey. Mivel ezek a vizsgálatok "nagyon bonyolultak", így nem tudta megmondani, hogy azok mikor zárulhatnak le.

Az oroszokkal kapcsolatban a Adam Schiff, a bizottság demokrata tagja azt kérdezte az FBI vezetőjétől, hogy létezik-e kapcsolat Trump tanácsadói, az orosz titkosszolgálatok, hackerek és különböző médiumok között. Schiff konkrétumokat is említett, amelyek valamilyen fokú kapcsolatra utalhatnak, ám Comey már a meghallgatás elején kifejtette, hogy az adatok minősítése és a folyamatban lévő vizsgálatok miatt konkrét személyekről nem beszélhet a meghallgatás során.

A kérdések nagy részére egyébként mindkét vezető megtagadta a válaszadást.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére