Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Valls: vagy harcolunk a szélsõségesek ellen, vagy megszûnik a vallásszabadság

888.hu

2016.08.01. 17:58

A franciaországi muszlim közösség 41 prominens tagja és Manuel Valls francia miniszterelnök nyílt levelet írt a francia Journal du Dimanche címû lapba. Mindkét fél a kiegyezésben, és abban érdekelt, hogy visszaszorítsák a szélsõséges iszlám minden formáját Franciaországban.
PÁRIZS, 18:28

A franciaországi muszlim közösség 41 prominens tagja és Manuel Valls francia miniszterelnök nyílt levelet írt a francia Journal du Dimanche című lapba. Mindkét fél a kiegyezésben, és abban érdekelt, hogy visszaszorítsák a szélsőséges iszlám minden formáját Franciaországban.

A 41 prominens muszlim és Valls szerint újra kell indítani a Francia-Muszlim Alapítványt, amelynek felállításáról 2005-ben állapodott meg az akkori kormány és a muzulmán vallási vezetők.

Európában egyre nagyobb aggodalmat okoz az, hogy Szaúd-Arábia mecsetépítésekkel terjeszti el az ultra-konzervatív vahhabizmust. A francia miniszterelnök korábban kikelt a menekültek ellen, azt mondta, hogy külföldi pénzből nem fognak több mecsetet építeni az országban.

Valls szerint a francia államnak el kell kerülnie a "paternalizmust" az iszlámmal kapcsolatban, de

sürgősen segítségre van szüksége a muzulmán közösségnek ahhoz, megszabaduljon azoktól, akik belülről rombolják. Ahhoz, hogy ezt megtehessük, ki kell egyeznünk az iszlámmal és létre kell hoznunk az alapítványt, amely központi szerepet töltene be."

A kormányfő egyelőre nem mondott részleteket a létrehozandó alapítvány szerepéről és arról, hogy milyen kapcsolatban állna a szervezet a mecsetekkel.

Ha az iszlám nem nyújt segítséget a köztársaságnak a szélsőségesek elleni harcban, akkor a köztársaság nem fogja tudni garantálni a vallásszabadságot."

– mondta a szocialista Valls.

A muszlim közösség elöljárói is reagáltak a miniszterelnök szavaira:

Most kell felszólalnunk, mert az iszlám a közbeszéd tárgya lett és a jelenlegi helyzet tovább már nem tolerálható."

– áll a közleményben, amelyet 41-en írtak alá, köztük akadémikusok, tudósok, jogászok, vállalkozók és korábbi miniszteri tanácsadók. Az írásban kikeltek a korábbi terrortámadások ellen:

Mi, muszlimok hallgattunk ezelőtt, mert azt gondoltuk, hogy a vallási hovatartozás magánügy. Egy iszlámmal kapcsolatos alapítvány több mint 10 éve lett létrehozva Franciaországban. Sosem működött kielégítően, de most át kellene alakítani, hogy adományokat tudjon gyűjteni. (...) Fel kell vennünk a harcot a fiatalok felé forduló radikális iszlám ellen."

Ez csak akkor lehet eredményes, ha átláthatóvá tesszük a mecsetek finanszírozását; ha az imámok rendes keresettel és megfelelő tudással rendelkeznek – áll az muszlim közösség vezetőinek írásában.

2004-ben a francia kormány hozott egy rendeletet, amely szerint franciaországi imámoknak meg kell tanulniuk a nyelvet és képezniük kell magukat, mert a többségük külföldről származik.

(BBC)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére