Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Választási csalás: Clintonék törvénytelenül használták fel a postásokat a kampányukban

888.hu

2017.07.21. 22:58

Az Amerikai Postahivatal (U.S. Postal Service, USPS) több törvényt is megszegett, amikor nyomás alá helyezte vezetõit, hogy tömegesen engedjék szabadságra a postásokat, hogy azok kampányolhassanak Hillary Clinton és más demokrata párti politikusok mellett.
WASHINGTON, 22:58

Az Amerikai Postahivatal (U.S. Postal Service, USPS) több törvényt is megszegett, amikor nyomás alá helyezte vezetőit, hogy tömegesen engedjék szabadságra a postásokat, hogy azok kampányolhassanak Hillary Clinton és más demokrata párti politikusok mellett.

A magas rangú postai tisztviselők évek óta mindig jóváhagyták a munkavállalók fizetés nélküli szabadságra irányuló kérelmét. Ez a gyakorlat tavaly Hillary Clinton elnökjelöltnek kedvezett, mivel a Postások Nemzeti Szövetsége (NALC), a legnagyobb postai szakszervezet nyíltan a demokratákat és a demokrata jelöltet támogatta. A szakszervet számos postást "kikért" a munkáltatójától, hogy Clinton mellett kampányoljanak fizetés nélküli szabadságuk alatt. A postát ellenőrző hivatal főfelügyelője szerint ezzel megszegték a Hatch-törvényt, amely megtiltja a szövetségi hivatalok dolgozóinak, hogy egy jelölt ellen vagy mellett kampányoljanak a kampányidőszak alatt – írja a Washinton Post.

A gyakorlat szerint a vezetők azzal védekeztek, hogy "ez kötelező, ez az irányelv". Ezzel vették rá a postásokat, hogy fizetés nélküli szabadságot vegyenek ki"

– mondta Adam Miles, az Office of Special Counsel ügyvezető igazgatója egy szenátusi meghallgatáson.

United States Office of Special Counsel, azaz az Egyesült Államok Különleges Tanácsadó Hivatala. Ez egy állandó, független, szövetségi nyomozó és ügyészi jogkörrel rendelkező intézmény. A hivatal elsődleges feladata, hogy megvédje az állami szektorban dolgozó munkavállalók jogait.  Az ügynökség egy biztonságos csatornát is működtet azok számára, akik bejelentést szeretnének tenni, ha a munkáltatójuk jogsértést vagy szabálysértést követett el a munkavállalók kárára.

A Tanácsadó Hivatal vizsgálata szerint összesen 97 postás vett ki fizetés nélküli szabadságot, nem ritkán több hetet, hogy részt vegyenek a Labor 2016 programban, amelyben a postások korteskedtek, kampányoltak, kampánytelefonokat intézték, hogy rávegyék az embereket, hogy menjenek szavazni. Természetesen Clintonra. A postásokat a legfontosabb "csatatér államokba" küldték: Floridába, Wisconsinba, Pennsylvániába és Ohioba. Később a postásszakszervezet megtérítette a kampányolás miatti jövedelemkiesésüket.

A szövetségi alkalmazottak, mint például a postások, csak a szabadidejükben kampányolhatnak, de adományozhatnak pénzt az általuk favorizált politikai pártoknak. Ám ebben az esetben nem ez történt: több helyi posta is jelezte, hogy a kényszerszabadságolt munkatárs miatt túl kevesen maradnak a hivatalban és emiatt nem tudják garantálni a szolgáltatások színvonalát. Ám ez nem érdekelte a Posta központi vezetését és utasították a helyi postahivatalokat, hogy küldjék szabadságra azokat a postásokat, akik szakszervezeti tagok és akikre szükség van a kampányban.

Az említett Postások Nemzeti Szövetsége nevű szakszervezet, amely a kampányolást intézte, híresen jóban van a Demokrata Párttal.

A szenátusi vizsgálat kiderítette, hogy ez a gyakorlat nem új: egészen a '90-es évekig visszavezethetőek a kezdetei. A USPS azt várta ettől a gyakorlattól, hogy jobbak lesznek a kapcsolatok a szakszervezettel.

A szenátus előtt megjelenő Megan Brennan posta-vezér elmondta, hogy a jövőben nagyon oda fognak figyelni, hogy ez a gyakorlat ne ismétlődhessen meg.

Az ügyet egy wisconsini postás vitte a szenátus elé, aki elmondta, hogy rengeteg kollégája ment ilyen módon kényszerszabadságra, egyesek öt hétet is kivettek. A helyi hivatalban maradóknak rengeteg pluszmunkát kellett vállalniuk és a postának kellett fizetnie a túlórát.

A vizsgálat szerint magas rangú szakszervezeti vezetők elküldtek egy listát a postai vezetőknek, hogy mely postásokat kellene szabadságra küldeniük, hogy azok kampányolhassanak. A helyi postai vezetők országszerte kaptak ilyen leveleket. Ezeket úgy értelmezték, hogy kötelességük elengedni a levélben megjelölt dolgozókat, még akkor is, ha az ő szabadságolásuk pluszterheket ró a többi dolgozóra.

A vizsgálat szerint a postai vezetők nem tudták, hogy az általuk szabadságolt postások mely jelölt mellett kampányoltak, és azt sem kérték a szakszervezettől, hogy Clinton mellett foglaljanak állást.

A Posta a Különleges Tanácsok Hivatalának ajánlására egyébként nem büntette meg azokat a magas rangú postai tisztségviselőket, akik a szabadságolásokat kérték és intézték. Ez felháborította a republikánusokat.

Megdöbbentő, hogy a vizsgálat kiderítette, hogy szisztematikusan, a törvényeket megszegve kampányoltak ezek a dolgozók és senkit nem vontak felelősségre"

– mondta Ron Johnson szenátor, az ügyet vizsgáló Nemzetbiztonsági és Kormányzati Ügyek Bizottságának vezetője.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére