Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Valami nagy dolog fog történni Észak-Koreában a hétvégén

888.hu

2017.04.14. 10:58

Enyhülni látszik a feszültség az USA és Oroszország között, ám eközben valami történik Észak-Koreában.
Nógrádi: a hidegháború óta nem volt ilyen rossz a NATO-orosz viszony

A hidegháború óta most a legrosszabb a NATO és Oroszország, illetve az Egyesült Államok és Oroszország viszonya - mondta Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő péntek reggel az M1 aktuális csatorna műsorában.

A szakértő szerint a rossz viszony az európai országokat is megosztja, egy részük ki akar egyezni Oroszországgal, míg a többi elzárkózik ettől.

Hozzátette, a NATO és Oroszország kiegyezése ugyanakkor elkerülhetetlen, ha a kor fontos kérdéseit - mint az ukrajnai helyzet vagy a szíriai háború - meg akarják oldani.

Az utóbbival kapcsolatban hangsúlyozta, Szíriában nem létezik demokratikus megoldás, a békéhez az kell, hogy Oroszország és az Egyesült Államok ebben érdekelt legyen.

Az NATO-t vezető USA kapcsolata Oroszországgal akkor került mélypontra, amikor a múlt hét végén egy civileket érő vegyi támadás után légicsapást indított a szír rezsim ellen. Azóta Rex Tillerson amerikai külügyminiszter Moszkvában tárgyalt és ezt követően az elnök azt írta Twitterén, hogy "szépen elrendeződnek majd a dolgok" Oroszországgal. Észak-Koreával viszont egyre durvábban kiéleződik a helyzet.
Koreában a nemzetközi helyzet egyre bonyolódik

Észak-Korea egy probléma, amelyről "gondoskodni fognak" - jelentette ki csütörtökön Donald Trump amerikai elnök, miközben feltételezések szerint a phenjani hadikommunista rezsim újabb, immár hatodik nukleáris tesztjét készül végrehajtani.

Trump azt követően hozta szóba Észak-Koreát, hogy újságírói kérdésre válaszolva beszélt arról, hogy az Egyesült Államok hadserege első alkalommal vetette be legerősebb nem nukleáris bombáját a nap folyamán harci körülmények között Kelet-Afganisztánban.

Újságíróknak válaszolva az amerikai elnök elmondta: közömbös, hogy a harceszköz afganisztáni bevetése üzenetet küldhet-e az észak-koreai vezetésnek, amely nukleáris, és más jellegű fegyverrendszerek kifejlesztésén fáradozik. Trump kijelentette:

Észak-Korea probléma, amelyről gondoskodni fognak".

Az amerikai elnök az észak-koreai rezsim szinte egyetlen támogatójának számító Kínát akarja rábírni arra, hogy segítsen Phenjan féken tartásában, ugyanakkor Trump az elmúlt hetekben jelezte, hogy kész egyedül is kezelni az ügyet. Trump a múlt héten Washingtonban találkozott Hszi Csin-ping kínai elnökkel, kedd este pedig telefonon is beszélt vele. Hszi az észak-koreai atomválság békés megoldását szorgalmazta. Trump mindazonáltal kedden ismét megerősítette: Peking nélkül is kész "megoldani a problémát".

A Carl Vinson repülőgép-hordozó vezetésével az amerikai hadsereg hadihajórajt vezényelt a Koreai-félsziget közelébe vasárnap.
A kínaiak pedig nem vesztegetik az időt

Csütörtökön a kínai állami média hírt adott arról, hogy 150 000 főt vezényelnek az észak-koreai határhoz.

Az Egyesült Államok és Kína is tagadta azonban, a csapatok egy hadművelet megindítására gyülekeznének – írja az Independent.

A nemzetközi megfigyelők szerint Észak-Korea kísérleti atomrobbantásra készül a hétvégén, ám az USA világossá tette, hogy semmilyen további atomkísérletet nem tolerál a koreai félszigeten.

Március a Stratfor agytröszt egyik szakértője felvetette az ötletet, amely szerint a kínai hadsereg egyetlen puskalövés nélkül leállíthatná a kommunista rezsim atomprogramját. Fenyegetés estén ugyanis Kína arra törekedne, hogy megelőzzön egy esetleges Észak-Korea elleni csapást az USA részéről.

A komolyabb kínai jelenlét eltántorítaná az USA-t, hogy csapást mérjen az északiakra, mivel ezzel egy sokkal komolyabb konfliktus venné kezdetét"

– mondta Sim Tack, a Stratfor észak-koreai ügyekben járatos szakértője.

Emellett a jól pozicionált kínai erők akár egy puccsot is kikényszeríthetnének, de legalábbis megkötnék Kim Dzsongun kezeit.

Végső soron Kínának az az érdeke, hogy biztosítsa szövetségesének létét, amely jelent esetben kínai érdekeket szolgál, valamint az is érdeke, lekerüljön az a bazinagy célkereszt Phenjanról – fogalmazott a szakértő.

A kínaiak másként is nyomást gyakorolnak: legutóbb Peking megtagadta észak-koreai szénszállítmányok fogadását, amely nagy érvágás a rezsimnek, tekintve, hogy a bevételei 40 százaléka a szénexportból származik.

Titokzatos rádiójelek sugárzását kezdte meg Észak-Korea

A legújabb fejlemény pedig az, hogy titokzatos rádiójeleket sugároznak Észak-Koreából.

Az észak-koreai állami rádió újfajta, titokzatos számkombinációkat kezdett sugározni pénteken valamivel éjfél után, egy nappal az ország egyik legfontosabb évfordulója, az államalapító Kim Ir Szen (105.) születésnapja előtt - közölték Szöulban.

Dél-Koreában az a vélemény, hogy az ott rejtve dolgozó hírszerzőknek adott utasításokat tartalmaznak a jelek. A Phenjan Rádió adásában olyan kombinációk vannak, mint például a 69-es szám a 823-as oldalon, 92-es a 467-es oldalon, 100-as a 957-es oldalon, majd a felsorolás végeztével még egyszer megismételte a kombinációt.

Ez a legújabb jelcsoport különbözik attól, amit eddig a rádió korábban sugárzott az éterbe. A legutolsó ilyen adás múlt vasárnap volt, a 32. a 2016-os kezdet óta.

A titokzatos számokról Dél-Koreában úgy vélik, hogy egyfajta, könyvek oldalaira és betűire alapozott kódrendszert alkotnak. Ezt a rendszert Észak-Korea korábban, már a hidegháború alatt is alkalmazta. Szakértők elavultnak tartják a módszert. Szó lehet arról is, hogy valamiféle megtévesztés az egész, amelynek a zavarkeltés a célja Dél-Koreában.

(MTI, Independent)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére