Václav Klaus: Brüsszel durvább propagandát tol, mint a szovjetek
2019.03.26. 14:00
Elmondta, hogy ha a nemzetek szuverenitását támogatók – mint amilyen ő is – sikereket érnek el, az Európai Unió elitje mindig ellentámadásba lendül.
A kommunizmus bukása után Közép-Európa vezetői azon versenyeztek, hogy elsőként csatlakozzanak az unióhoz, de három évtized után „ideje valamit közösen csinálni”. A mi emlékeink teljesen mások, mint a nyugati országoké, és szükség van erre az együttműködésre – jegyezte meg. Hozzátette, hogy valósággal sokkolta, amikor egy uniós csúcson ráébredt, milyen szoros a nyugati vezetők közti viszony.
Kiemelte, hogy el kell felejteni a hidegháborús időkből ránk maradt kelet–nyugat felosztást. Hozzátette, valóban létezik egy megosztottság Európában, ám az a valódi demokraták és a nem valódiak között húzódik.
Szerinte az Európai Parlament nem egy igazi parlament, csak úgy tesz, mintha az volna.
Aztán a kereszténydemokraták és a szocialisták együtt küzdenek azok ellen, akik bírálni merészelik a hivatalos európai doktrínát, így azt mondhatjuk, az Európai Parlament az unió hivatalos propagandaszerve, amely az integrációt támogatja"
– mondta, majd hozzátette, szerinte nincs esély a változásra.
Habár korábban sokat bírálta a visegrádi együttműködést, most úgy látja, hogy V4 tevékenységének új lendületet adott a migrációs válság.
Kiemelte, hogy szerinte a fiatalok az uniós propaganda áldozatai.
Azt érzem, hogy a fiatalok a négy közép-európai államban is az EU-propaganda áldozatai, márpedig az EU ebből a szempontból sokkal agresszívabb, mint a Szovjetunió volt"
– mondta. Hozzátette, hogy "Sztálin idején nem volt szigorúbb, de a nyolcvanas években biztos nem volt olyan agresszív a propaganda, mint manapság az unióban."