Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ukrajna csúnyán átverte a horvátokat

Bokor Gábor

2016.10.10. 12:06

Diplomáciai botrány élezõdik a két ország közt, ugyanis Ukrajna nem eredeti MiG-21-es gépeket szállított le Horvátországnak. A gépeket több más országból szerzett alkatrészekbõl rakták össze.
ZÁGRÁB, 12:06

Diplomáciai botrány éleződik a két ország közt, ugyanis Ukrajna nem eredeti MiG–21-es gépeket szállított le Horvátországnak. A gépeket több más országból szerzett alkatrészekből rakták össze. 

A horvát légierő több mint 130 millió kunáért, azaz 5,3 milliárd forintért rendelt nagyszervízt tizenkettő MiG–21-es gépére a Ukrszpecekszport nevű vállalattól. A szerződés része volt öt gép vásárlása is. 

A horvát katonai ügyészség nyomozást indított, mert több hiba is előjött az repülőgépeken. A vizsgálatok során kiderült, hogy a megvásárolt gépek sorozatszámait átütötték, és az alkatrészek sorozatszámai sem egyeznek a dokumentációkban lévőkkel.

Az ukrán vállalat nagyon csúnyán átejtette a horvátokat, ugyanis a repülőgéptörzsek olyan repülőkből származnak, melyeket a bolgárok semmisítettek meg. 

Utóbb kiderült, hogy a bolgár légierő 1998-ban még használta ezeket a gépeket, ám három évre rá kivonták őket a hadrendből. 

Egyelőre vizsgálják, hogyan is jutottak a megsemmisítettnek vélt alkatrészekhez az ukrán vállalatok. Fény derült továbbá arra is, hogy az öt leszállított gépből kettő hajtóművének ismeretlen az eredete, valamint a repülők szárnyai sem abból az országból származnak, mint ami a leírásban szerepel. 


Az ukrán vállalattal Ante Kotromanovic korábbi szociáldemokrata védelmi miniszter kötött szerződést még 2013 júliusában. A harci gépek egy évvel később érkeztek meg, négy hónappal az ígért határidő után. Eredetileg a MiG-ek tesztelését még Ukrajnában kellett volna elvégezni, ám mint kiderült, ezt sem hajtották végre. 

A horvát hadsereg 2015-ben kezdte el végül használni a repülőket, ám azok egymás után hibásodtak meg. A nyomozás jelen állása szerint Ivan Covic őrnagy Boszniában kenőpénzt fogadott el az ukrán cég egyik képviselőjétől azért, hogy megbízásokat eszközöljön az országban. 

(MTI)

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére