Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Új munkahelyeket teremt az Európai Parlament, mármint a frakciók számára

888.hu

2016.09.21. 12:58

Az Európai Parlament egy olyan javaslat elfogadására készül, amellyel megnövelnék a frakciók háza táján tevékenykedõ szakértõk, titkárnõk, asszisztensek és az egyéb tevékenységet végzõ személyzet létszámát.
STRASBOURG, 12:58

Az Európai Parlament egy olyan javaslat elfogadására készül, amellyel megnövelnék a frakciók háza táján tevékenykedő szakértők, titkárnők, asszisztensek és az egyéb tevékenységet végző személyzet létszámát.

A javaslat kritikusai azt kifogásolják, hogy ezzel a döntéssel az EP politikusai megszegik azon ígéretüket, amely szerint visszavesznek a költekezésből. A képviselők arról is többször panaszkodtak, hogy nincs elég feladatuk, munkájuk. Ennek fényében érthetetlen a legújabb javaslat.

A tervek szerint 76 új pozíciót hirdetnek meg azért, hogy

megerősítsék a politikai csoportosulások személyzeti állományát."

A javaslatról először az EP költségvetési bizottsága szavaz a jövő héten, és amennyiben átmegy, a parlament októberben hozhatja meg a végső döntést.

Jelenleg az Európai Parlament többsége támogatja a javaslatot, így az valószínűleg elfogadásra kerül. A létrejövő munkahelyeket arányosan osztanák el a különböző frakciók között. A frakciók maguk választhatják meg, hogy kivel dolgoznak együtt, de a fizetést az európai adófizetők pénzéből állják.

Játszma

Elemzők szerint a javaslat egy politikai játszma része. Az Európai Parlament főtitkára, Klaus Welle megpróbálta csökkenteni a frakciók jogait és hatalmát a parlamentben és saját pozícióját erősítette.

A frakciók nem voltak túl boldogok amiatt, hogy Welle megkurtította a jogköreiket. Erre az egészre így reagáltak"

– mondta egy Európai Parlamenti forrás a Politiconak.

Welle természetesen nem nézi jó szemmel a javaslatot. A főtitkár olyan törvényhozó testületet szeretett volna csinálni az EP-ből, amely leginkább az amerikai Kongresszusra hasonlít, mindezt a saját személyzetének felduzzasztásával. Amennyiben a frakciók elfogadják a tervezetet, akkor Welle nem igazán fog tudni a jövőben új posztokat kreálni saját embereinek.

Welle olyan új szervezeteket hozott létre, amelyek függetlenek a pártoktól és a frakcióktól. Felállította például az Európai Parlament Kutatószolgálatát, amely egy házon belüli think-tank és a funkciói az USA Kongresszusának hasonló intézményéhez hasonlatos.

A szolgálat feladata, hogy az Európai Unióhoz kapcsolódó szakpolitikai kérdésekre vonatkozó független, objektív és mérvadó elemzésekkel és kutatásokkal lássa el a képviselőket parlamenti munkájuk elősegítése céljából. Célja továbbá, hogy a képviselők és a parlamenti bizottságok még inkább képesek legyenek ellenőrizni és felügyelni az Európai Bizottságot és az egyéb uniós végrehajtó szerveket.

A javaslat kritikusai főleg azt kifogásolják, hogy miközben az unió fiskális szigort kényszerít ki a legtöbb tagállamban, saját intézményrendszerével már nem ilyen szigorú.

Uniós állások

A parlament nyolc frakciójának megvan a saját a személyzete: asszisztensek, titkárnők, politikai tanácsadók működnek együtt egy-egy képviselővel. A számok alapján kimondhatjuk, hogy a frakciók több embert foglalkoztatnak, mint az EP-képviselők. A Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetségének 189 képviselője van, akik 253 embert foglalkoztatnak és ezen felül 60 embert ideiglenesen foglalkoztatnak – azaz csak bizonyos ügyekben segítenek képviselőknek.

A frakciók által foglalkoztatott személyzet bővítése nemcsak azért meglepő, mert az EP-n kívül az összes többi uniós szervezet a karcsúsítás mellett tette le a voksát, hanem azért is, mert a közelmúltban több képviselő panaszkodott arra, hogy az uniós döntéshozatal partvonalára kerültek, mert az Európai Bizottság kevesebb jogalkotási javaslatot küld számukra.

Nem ez az első tervezet, amely a kritikusok kereszttüzébe került a költségek megnövekedése miatt. Még nyár előtt terjesztettek be egy javaslatot a képviselők arról, hogy létre kellene hozni egy házon belüli limuzinszolgálatot, amely a képviselőknek járna – biztonsági okok miatt –, valamint egy, a kiszolgáló személyzet által igénybe vehető fitnesz centert.

Az EP 2013-ban vállalta, hogy 5 százalékkal csökkenti a képviselők mellett dolgozó személyzet létszámát – 5 év alatt. Mindez azonban nem nagyon sikerült, ugyanis 2015-ben a Tanács engedélyezte, hogy ezt az időszakot kitolják 2019-ig. Mindez 179 embert érint összesen.

Jelenleg is 100 betöltetlen állás van az EP-ben.

(Politico)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére