Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Új migráns útvonalak Európában

888.hu

2016.02.24. 15:18

A Macedón határ lezártával a migránsok új balkáni útvonalat keresve közelítik meg Nyugat-Európát. Melyek ezek az útvonalak, hogyan tud védekezni Magyarország?

A Balkán migránsügyi kulcsországa előreláthatóan hosszú időre zárva tartja a határait, ez pedig arra kényszeríti a bevándorlókat, hogy új, alternatív, eddig még nem ismert útvonalakon közlekedjenek.

Még nem látható egyértelműen, merre indulnak tovább a migránsok a balkáni állam határának a lezárása után, az már látható, hogy az eddig jól bevált útvonalakat a hatóságok katonasággal, kerítéssel, megerősített határőrezredekkel „eltorlaszolták”.

Az Európai Unió területére az Európai határőrizeti ügynökség (Frontex) adatai szerint, tavaly a magyar határon történt a legtöbb illegális határátlépés. A honlapjukon a pontos adatokat is nyomon követhetjük, amelyek szerint a magyar határon az unió területére a legtöbb migráns Koszovóból, Afganisztánból és Szíriából próbált bejutni.

A keleti kérdés

A német adminisztrációban megszületett az az ötlet, mely szerint közvetlenül Törökországból kellene szétosztani az EU-tagállamai között a menekülteket. Ebben Németország, Belgium, Finnország, Görögország, Luxemburg, Hollandia, Ausztria, Svédország, Portugália, Szlovénia és Franciaország vállat eddig szerepet. Ezzel szemben felállt a Visegrádi Csoport, akik akár fizikai módszerekkel is lezárnák a határokat. Magyarország, Csehország, Lengyelország és Szlovákia az EU-s csúcsvezetőkkel szemben igyekeznek meghatározni magukat.

Március elején érkeznek az első menekültek Romániába legfeljebb 15 fős menekültcsoportra számítanak a helyi hatóságok. A menekülteket Görögországtól és Olaszországtól veszi át Románia, 2016 és 2017 során pedig legalább 4.180 menekültet kell befogadnia a menekültkvóta-elosztási rendszer keretén belül.
Idén csaknem 80 ezren érkeztek Törökországból a görög szigetekre, habár a pontos számadatról egyelőre nincsenek megbízható információink. Tavasszal a számuk valószínűleg tovább fog nőni. A csúcsidőszakban, tavaly októberben és novemberben naponta 10.000 ember érkezett.
 
Mi lesz veled menekült? 
Merre haladnak majd a menekültek, ha Macedónia lezárja a déli határát?
 

A görög és a macedón sajtó beszámolói szerint ez az átkelőhely a migránsok fő útvonalán fekszik, ezen a ponton lépnek be a legtöbben Macedóniába.

A tavaly Szerbián áthaladt menekültek nagyjából 9 százaléka nem Macedóniából érkezett, hanem Bulgáriából. A fenti térképet nézegetve ez az útvonal még vonzónak is tűnik: Bulgária és Törökország között 240 kilométeres szárazföldi határ van, melyen csak bizonyos szakaszokon helyezkedik el a bolgár  kerítés.

A bolgár útvonal nem kockázatmentes, hiszen a bolgár rendőrség brutálisan bánik a menekültekkel. A menekülteket információkkal ellátó egyik honlapon Bulgária az első az elkerülendő országok listáján- írja a DW.com.

Román-magyar határzár

Romániába eddig jóval kevesebb migráns érkezett, mint a szomszédos országokba, januárban 60 pakisztánit, irakit, marokkóit, afganisztánit és szomáliait tartóztattak le, akik át akartak kelni a határon. Ám a magyar kormány egyelőre még nem döntött a román határszakasz lezárásáról.

A román határ fizikai lezárása nagyobb terheket róna Magyarországra, hiszen a 443 kilométeres határ jóval hosszabb, mint a Szerbiával (151 km) és a Horvátországgal (329 km) közös szakasz.  
Még egyáltalán nem érzékelhető a macedón határzár hatása egyik szomszédos országban sem, ám ez csakhamar megváltozik, és akkor Magyarország keleti határai ismét nagy nyomásnak lesznek kitéve. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére