Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Tusk: az EU befogadóképességének határához közeledik

Sümeghi Lóránt

2016.09.04. 09:58

Az Európai Tanács elnöke szerint az unió lassan eléri azt a pontot, amelyen túl már nem tud újabb menekülteket befogadni.
HANGCSOU, 9:58

Az Európai Tanács elnöke szerint az unió lassan eléri azt a pontot, amelyen túl már nem tud újabb menekülteket befogadni. 

Donald Tusk a világ 19 legfejlettebb gazdaságú országát, valamint az Európai Uniót tömörítő G20 csoport kétnapos csúcstalálkozója alkalmából érkezett a kelet-kínai metropoliszba, ahol egyúttal arra kérte a nemzetközi közösséget, hogy vegye ki a részét a menekülthullám jelentette teherből.

Európa lassan eléri kapacitásának határát a menekültek befogadása terén, nem is beszélve az illegális gazdasági migránsokról."

— hangoztatta Tusk sajtótájékoztatóján, amelyet Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével közösen tartott a G20-értekezlet kezdete előtt.

Tusk az Egyesült Királyság Európai Unióból való kiválásával (Brexit) kapcsolatban elmondta, hogy nem lesznek előtárgyalások a folyamat hivatalos megindításáig, hiszen az EU-ban maradó 27 tagállamnak az nem áll érdekében.

Brüsszel továbbra is kitart a TTIP mellett

Juncker arról beszélt az újságíróknak, hogy a több uniós tagállamból is érkező bírálatok ellenére Brüsszel folytatja a tárgyalásokat a vitatott transzatlanti szabadkereskedelmi megállapodásról:

tovább fogunk tárgyalni az Egyesült Államokkal."

Barack Obama amerikai elnök Theresa May brit kormányfővel tartott sajtótájékoztatót a G20-értekezlet előtt, és megígérte, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy a Brexit következményei ne kezdjék ki a Nagy-Britannia és az Egyesült Államok közötti szoros gazdasági kapcsolatokat.

May újságírói kérdésre válaszolva megerősítette, hogy országa távozni fog az Európai Unióból. A brit kormányfő azt is leszögezte, hogy nem lesz második referendum a kérdésről, hiszen

a kormány tiszteletben tartja a britek döntését."

May beszélt arról is, hogy országának fontosak az uniós tagállamokkal fenntartott kapcsolatok, de jelezte, hogy az Egyesült Királyság a Brexit után új kapcsolatok létesítésére fog törekedni. A brit kormányfő méltatta az országa és az Egyesült Államok közötti jó kereskedelmi kötelékeket, és mint mondta, azokat továbbra is a lehető legmagasabb szinten kívánja tartani.

Barack Obama vasárnap arról is beszélt, hogy az Oroszországgal folytatott párbeszédnek kulcsfontosságú szerepe van a szíriai ellenségeskedés beszüntetésére irányuló megállapodás elérésében, de a tárgyalások nehézkesek, és továbbra is súlyos nézetkülönbségek vannak Washington és Moszkva között.

Ankara, Brüsszel és Berlin

A G20-értekezlet előtt találkozott egymással Angela Merkel német kancellár és Recep Tayyip Erdogan török elnök is, akik az egyik német kormányszóvivő szerint "építő jellegű" megbeszélést folytattak.

Megbeszélésük napirendi pontjai között a német-török kapcsolatok, az Ankara és Brüsszel közötti menekültügyi megállapodás, valamint az elhúzódó szíriai polgárháború miatti aggodalom szerepelt. Ez volt az első személyes találkozó a két vezető között a július 15-i sikertelen törökországi katonai puccskísérlet óta. 

Hszi Csin-ping kínai elnök a G20-értekezlettel kapcsolatban azt mondta, hogy azt olyan mechanizmussá kell változtatni, amely hosszú távra szóló iránymutatást ad a globális gazdasági ügyekben, ahelyett, hogy egy olyan fórum legyen, amely csak a válságokra keres válaszokat.

(MTI) 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére