Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Trumpékat ezúttal náciként ábrázolták

Tóth Dalma

2017.02.06. 20:58

A karikatúra a China Daily-ben is megjelent. Állítólag nem vették észre a náci utalást.
PEKING, 20:58

A karikatúra a China Dailyben is megjelent. Állítólag nem vették észre a náci utalást.

A "Trump-tanic" képen Sam nagybácsi éppen az óceánba hány a fedélzetről, a Szabadság-szobor a háttérben bujkál, Trump és Bannon pedig a hajó elején élvezik a szelet az elhíresült Titanic-pozícióban. Az amerikai elnök legfőbb stratégiai tanácsadójának pedig egy náci karszalag van a karján, csak éppen egy nagy T betűvel, utalva az amerikai elnökre.

A karikatúrát egy Bangkokban élő francia művész készítette. Stephane ‘Stephff’ Peray  a képet február 3-án töltötte fel Twitter-oldalára. A kép egyik variációja a Saatchi galéria oldalán is megtalálható, ahol 180 dollárért meg lehet vásárolni.

A művésznek nem ez volt az első Trumpról készült karikatúrája. Korábban például már készített egy olyat is, ahol az amerikai elnök egy ajándékot ad át az iszlám radikálisoknak az ajándék pedig nem más, mint a beutazási tilalom.

A Trump-tanic karikatúrát azonban a China Daily is megjelentette hétfőn. Az újság képszerkesztője azt mondta, hogy azért választották a képet, mert érdekes, illetve nem vette észre a náci utalást.

Kína és Amerika között feszült a kapcsolat mióta Donald Trumpot megválasztották amerikai elnöknek. Sőt, az ázsiai ország korábban arra figyelmeztette az USA-t, hogy jobban teszi, ha felkészül egy katonai összecsapásra. Ezt annak kapcsán jegyezték meg, hogy Rex Tillerson szenátusi meghallgatásán azt mondta, hogy Kínát ki kellene tiltani, és el kellene zárni azoktól a szigetektől a Dél-kínai-tengeren, amiket az utóbbi években erődítményekkel és repterekkel vett birtokba Kína.

Az ázsiai ország azért is megsértődött, hogy Donald Trump telefonon beszélt a tajvani elnökkel. Amerika 1979 óta az "egy Kína"-politikát követi, ami azt jelenti, hogy elismerik, hogy Tajvan Kína részét képzi. Peking kiakadt a telefonbeszélgetés miatt. Trump megjegyezte,  hogy nem akarja, hogy Kína diktáljon neki.

Miért kellene egy másik nemzetnek megmondania nekem, hogy fogadjak-e egy telefonhívást? Sőt, szerintem nagy tiszteletlenség lett volna a részemről, ha nem fogadom a hívást”

– fejtette ki a Fox televízióban.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére