Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Trump beszólt a világ legnagyobb sóhivatalának, az ENSZ-nek

888.hu

2016.12.27. 08:58

Néhány nappal azután, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa az Egyesült Államok tartózkodásával elfogadott egy határozatot, amely elítéli az izraeli telepbõvítéseket Ciszjordániában és Kelet-Jeruzsálemben, Donald Trump megválasztott amerikai elnök Twitter-profilján lenézõ megjegyzést tett a világszervezetre, azt írta: az ENSZ nem több mint egy klub, amelyben a tagok jól szórakoznak.
NEW YORK, 8:58

Néhány nappal azután, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa az Egyesült Államok tartózkodásával elfogadott egy határozatot, amely elítéli az izraeli telepbővítéseket Ciszjordániában és Kelet-Jeruzsálemben, Donald Trump megválasztott amerikai elnök Twitter-profilján lenéző megjegyzést tett a világszervezetre, azt írta: az ENSZ nem több mint egy klub, amelyben a tagok jól szórakoznak.

Az ENSZ-nek

óriási lehetőségei lennének, de mostanra olyan lett, mint egy klub, amelyben a tagok összejönnek, beszélgetnek és jól szórakoznak. Szomorú!”

– fogalmazott hétfői bejegyzésében Donald Trump.

Hivatalba lépésének napjára utalva Trump pénteken figyelmeztetett: “Ami az ENSZ-t illeti, január 20. után másképp lesznek a dolgok.

Barack Obama amerikai elnök és Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök viszonya mindig feszült volt, de azáltal, hogy most az amerikai ENSZ-nagykövet tartózkodott a BT-beli pénteki szavazáson – nem pedig megvétózta a határozatot, mint korábban sokszor – Netanjahu szemében Obama az eddigi legbarátságtalanabb lépést tette. A szavazás előtt Trump követelte, hogy Washington ezúttal is vétózza meg az izraeli telepbővítéseket elítélő határozattervezetet.

Mindenki bírálja a szervezetet 

Az, hogy Trump bírálta az ENSZ-t, nem egyedi. Miközben a világszervezet felbecsülhetetlen értékű humanitárius és békefenntartó műveleteket végez szerte a világon, bürokratikussága miatt gyakran bírálják. Míg bizonyos nyugati kormányok azzal vádolják, hogy nem hatékony és erélytelen, a fejlődő országok azt mondják: a gazdag országoknak sokkal nagyobb befolyása van rá, mint a szegényebbeknek.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére