Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Trump aláírta a 2001. szeptember 11-i mentésben résztvevők megsegítéséről szóló törvényt

Tokaji Gergő Máté

2019.07.29. 20:00

Donald Trump amerikai elnök a Fehér Házban ünnepélyes keretek között aláírta az Egyesült Államok elleni, 2001. szeptember 11-i terrortámadások áldozatainak mentésében résztvevők megsegítését szolgáló állandó pénzalapról szóló törvényt.

Az ünnepségen jelen voltak a terrortámadások utáni mentésben részt vevő rendőrök, tűzoltók, mentősök, illetve hozzátartozóik.

2001. szeptember 11-én az az al-Kaida terrorszervezet összehangolt öngyilkos merényletsorozatot hajtott végre az Egyesült Államok ellen. A New York-i Világkereskedelmi Központ ikertornyaiba egy-egy repülőgép csapódott be. A harmadik repülőgép a Pentagon Virginia állambeli arlingtoni épületébe repült. A negyedik eltérített gépet egyes feltételezések szerint a terroristák a Fehér Házba irányították volna, de az utasok visszafoglalták, azonban már nem tudták megmenteni a lezuhanástól.

A törvény – amelyet pár nappal ezelőtt a szenátus 97:2, júliusban pedig a képviselőház 402:12 szavazati aránnyal fogadott el – biztosítja, hogy a mentésben részt vettek kárpótlási alapja 2092-ig fennmaradjon, és ne fogyjon ki a pénzből. A 7,4 milliárd dollárral kiegészített kompenzációs alapból fedezik a mentésben súlyosan megbetegedettek orvosi ellátásának költségeit.

A mentésben résztvevők az egész emberiségnek inspirációt jelentenek – hangoztatta rövid beszédében Donald Trump, mielőtt aláírta a törvényt. Szót ejtett arról a több mint kétezer egykori mentősről és rendőrről, aki a levegőbe került mérgező anyagoktól betegedett meg a mentés során és azóta elhunyt.

Nemzetünk mindannyiuknak mélységes lekötelezettje

– fordult az elhunytak hozzátartozóihoz.

A megbetegedett mentőmunkások egészségügyi ellátását segítő pénzügyi alap problémája néhány héttel ezelőtt került az érdeklődés középpontjába, miután Jon Stewart politikai kommentátor és televíziós műsorvezető egy kongresszusi meghallgatáson élesen bírálta a törvényhozókat, amiért magukra hagyják a terrortámadások utáni mentés hőseit.

Stewart nagy visszhangot kiváltó meghallgatása után több amerikai televízió is megszólaltatta a mentésben három hónapon át részt vevő Luis Alvarez volt New York-i rendőrt, aki a rák végső stádiumában szenvedett. Alvarez a Fox televíziónak adott interjúja után – négy héttel ezelőtt – 53 esztendősen elhunyt. A New York-i Szent Patrik-katedrálisban tartott búcsúztatását egyenes adásban közvetítette több televíziós csatorna. Utolsó interjújában azt kérte, hogy a törvényhozók gondoskodjanak betegségekben szenvedő sorstársairól. A törvényt róla nevezték el.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére