Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Tovább nõ a távolság Moszkva és Washington között

888.hu

2015.12.22. 21:22

Az USA kiterjesztette az Oroszország elleni szankcióit, ráadásul huszonöt év után távozik az országból a ConocoPhillips amerikai olaj- és gázipari társaság.
OROSZORSZÁG, 21:22

Kiterjesztette az Egyesült Államok kedden azokat a szankcióit, amiket az ukrán válság miatt hozott Oroszország ellen – jelentette be az amerikai pénzügyminisztérium.

Az USA szankciós listájára így 34 új személy és jogi személyiség neve került fel. Az Egyesült Államok ezzel az intézkedéssel nyomást kíván gyakorolni Oroszországra. Elmondásuk szerint, hogy minél előbb diplomáciai megoldást találjanak a váláságra.

Az amerikai pénzügyminisztérium közleményében leszögezte: addig nem vonják vissza, a szankciókat amíg Oroszország nem teljesíti teljes mértékben a minszki megállapodásokban vállalt kötelezettségeit, beleértve azt is, hogy Ukrajna kapja vissza az ellenőrzést oroszországi határa saját oldalán.

Az amerikai lépést hasonló előzte meg hétfőn az Európai Unió részéről. Brüsszel jövő július végéig meghosszabbította a saját büntető intézkedéseit, de nem bővítette ki a listáját.

Ráadásul a szankciók mellet a ConocoPhillips amerikai olaj- és gázipari társaság bejelentette, hogy nem kevesebb mint huszonöt év után kivonul az országból. Azonban a cég nem közölte, hogy miért adta fel végleg oroszországi tevékenységét. Az okok között lehet az Oroszországot célzó nyugati szankciók mellett a kőolajárak zuhanása, amely sok olajcéget beruházásainak és tevékenységének visszafogására kényszerít.

A vállalat szóvivője kedden megerősítette, hogy a ConocoPhillips eladta a Sarki Fény nevű vegyes vállalatban birtokolt 50 százalékos részesedését a Trisonnery Assets nevű, Cipruson bejegyzett társaságnak, és ezzel távozik Oroszországból. Az ügylet értékéről nem közöltek információkat. Annyi azonban biztos, hogy a 1992-ben létrehozott Sarki Fény hozamai az utóbbi öt évben erősen csökkentek.

A Sarki Fény másik tulajdonosa a Rosznyefty orosz állami kőolajvállalat volt. A Rosznyefty a múlt héten jelentette be, hogy eladta a vegyes vállalatból rá eső 50 százalékot, de a vevőt nem nevesítette.

Az Oroszországra az ukrán válságban játszott szerepe miatt kivetett nyugati szankciók következményeként az amerikai vállalatoknak fel kell adniuk a Fekete-tenger és az Északi-sarkvidék alatt húzódó kontinentális talapzatra és a nehezen kinyerhető készletekkel rendelkező szibériai olajmezőkre tervezett tevékenységét. A büntetőintézkedések közvetlenül sújtják a Rosznyefty egyes leányvállalatait.

Nemcsak a ConocoPhillips, hanem más nyugati olajtársaságok, így például a francia Total is, eladta a közelmúltban az Oroszország arktiszi olajprojektjeiben való részesedését.

(RT, MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére