Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Török diplomaták kértek menedékjogot Németországban

888.hu

2016.10.24. 18:58

Németországban menedékjogot kért 35 diplomata-útlevéllel rendelkezõ török állampolgár a hazájukban történt puccskísérlet után - mondta hétfõn Berlinben a német szövetségi belügyminisztérium szóvivõje.
BERLIN, 18:58

Németországban menedékjogot kért 35 diplomata útlevéllel rendelkező török állampolgár a hazájukban történt puccskísérlet után – mondta hétfőn Berlinben a német szövetségi belügyminisztérium szóvivője.

Johannes Dimroth a berlini kormányszóvivői elmondta, hogy a szövetségi bevándorlási és menekültügyi hivatalnál (BAMF) a július 15-én történt törökországi hatalomátvételi kísérlet óta valóban kért menedékjogot 35 olyan török állampolgár, akik diplomata-útlevéllel rendelkeznek, de nem biztos, hogy ez a pontos és végleges szám.

Mint mondta, a BAMF-nál nem vezetnek külön statisztikát arról, hogy mennyi kérelmezőnek van diplomata útlevele, arról pedig a kormányzat egyebek mellett adatvédelmi okokból nem adhat felvilágosítást, hogy a 35 személy között mennyi diplomata és mennyi családtag van. A kormányzatnak azt sem áll módjában közölni, hogy az érintettek körében milyen arányban vannak Németországba, illetve más országba delegált diplomaták.

A szóvivő aláhúzta, hogy a júliusi puccskísérlet óta nem emelkedett számottevően a török állampolgárságú menedékkérők száma Németországban.

Arról már korábban is írtunk, hogy török diplomaták egy csoportja megpróbálta átvenni az uralmat a németországi török nagykövetségen az ankarai és isztambuli puccs éjszakáján. A menedékjogot kérő diplomaták ugyanazok, akik a puccsban is részt vettek.
Az SZ, az NDR és a WDR török biztonsági körökből származó értesülése szerint a török kormány nyomást gyakorol a német kormányra, elvárja, hogy elutasítsák a török diplomaták menedékjogi kérelmét.

A tényfeltáró munkacsoport szerint a német kormány kételkedik abban, hogy az érintetteknek kitoloncolásuk esetén a jogállam követelményeinek megfelelő és az emberi jogok tiszteletén alapuló eljárásban lenne-e részük a hazájukban. Mindenesetre a BAMF még egy kérelmet sem bírált el.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére