Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Tillerson: véget ért az Iszlám Állam elleni harc, az iráni csapatoknak el kell hagyniuk Irakot

888.hu

2017.10.22. 22:58

Rex Tillerson amerikai külügyminiszter szerint az iráni, illetve Irán támogatását élvezõ milíciáknak most már el kell hagyniuk Irakot, mert az Iszlám Állam terrorszervezet elleni küzdelem a végéhez közeledik.
RIJÁD, 22:58

Rex Tillerson amerikai külügyminiszter szerint az iráni, illetve Irán támogatását élvező milíciáknak most már el kell hagyniuk Irakot, mert az Iszlám Állam terrorszervezet elleni küzdelem a végéhez közeledik.

Egy független és erős Irak bizonyos tekintetben ellensúlyozni tudja majd Irán negatív hatásait –jelentette ki az amerikai diplomácia vezetője rijádi sajtótájékoztatóján vasárnap. Az iráni milíciáknak most már haza kell térniük (...), az összes külföldi harcosnak most már haza kell térnie – hangoztatta.

Tillerson kitért arra is, hogy más országok, különösen Európában sokat tehetnének azzal, ha nem kötnének több üzletet az iráni Forradalmi Gárdával, amellyel szemben Washington a közelmúltban újabb szankciókat vezetett be.

Tillerson azt követően tartott sajtótájékoztatót a szaúdi fővárosban, hogy a jelenlétében hivatalosan is megnyitották az amerikai támogatással létrejött szaúdi-iraki együttműködési tanácsot azzal a céllal, hogy erősítsék a két ország közötti diplomáciai kapcsolatokat. A testület első ülésén Szalmán bin Abdel-Azíz szaúdi király és Haider al-Abádi iraki miniszterelnök közösen elnökölt.

Évtizedek óta tartó feszült viszony után az utóbbi hónapokban sokat javult Rijád és Bagdad viszonya. A közeledést nehezíti, hogy Irak szoros kapcsolatokat ápol a síita Iránnal, amely viszont a szunnita Szaúd-Arábia legfőbb riválisa a régióban. Irán és Szaúd-Arábia az egymással szemben álló feleket támogatják Szíriában és Jemenben.

Tillerson az új tanács ülésén biztatta a két ország vezetőjét, hogy bővítsék a két ország közötti együttműködést, mert az "elengedhetetlen a kollektív biztonság előmozdításához".

A szaúdi uralkodó kijelentette: "történelmi lehetőség" van most arra, hogy országa hatékony partneri viszonyt létesítsen Irakkal. Szalmán király hangsúlyozta azt is, hogy Rijád támogatja Irak egységét és stabilitását, amivel a kurdok szeptember végén tartott függetlenségi népszavazására utalt.

Al-Abádi is elégedettségének adott hangot az együttműködési tanács megalakulása alkalmából. Az iraki kormányfő szerint a testület létrejötte a két ország közös jó szándékának a gyümölcse.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére