Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Tavaly nõtt az antiszemitizmus, de nem Magyarországon

Vincze Viktor Attila

2017.01.26. 16:58

Az izraeli kormány diaszpóra ügyekért felelõs minisztériuma benyújtotta a kabinetnek az antiszemita megnyilvánulások tavalyi globális és európai mértékérõl szóló jelentését.
BERLIN, 16:58

Az izraeli kormány diaszpóra ügyekért felelős minisztériuma benyújtotta a kabinetnek az antiszemita megnyilvánulások tavalyi globális és európai mértékéről szóló jelentését. A kutatási eredmények alapján Németországban és Angliában jelentősen nőtt, Franciaországban pedig csökkent az antiszemita megnyilvánulások száma. Magyarországot nem emeli ki a jelentés.

A minisztériumi jelentés a 2016-os évben rekordszámú antiszemita incidenst rögzített Németországban, ami részben a migránsválságnak, illetve a mintavételezési technika javulásának tudható be.

A Német Szövetségi Rendőrség számadatai azt mutatják, hogy 2016 januárja és szeptembere között 461 antiszemita incidens történt Németországban. Ez kétszáz százalékos növekedést jelent 2015-höz képest. Az izraeli kutatás szerint a legtöbb esemény a szélsőjobboldali mozgalmak megerősödésével kapcsolatos.

Ezen túlmenően a jelentés arról is beszámol, hogy tavaly az antiszemita közbeszéd mértéke már Nagy-Britanniában is aggasztó szintet ért el azzal, hogy a politikai közbeszédben is megjelent. Ezt bizonyítja a kutatás szerint az, hogy az elmúlt években a baloldali Munkáspárt ötven tagjának a párttagságát kellett felfüggeszteni antiszemita és rasszista megjegyzéseik miatt. Olyan megjegyzésekről van szó a baloldali pártvezetők esetében, mint amit a korábbi londoni polgármester és parlamenti képviselő, Ken Livingstone mondott:

Hitler támogatta a cionizmust."

A jelentés az antiszemita jelenségek között említi, hogy megkísérlik Kelet-Európában egyes országokban a történelem újraírását, amivel párhuzamosan tapasztalható, hogy a helyi hatóságok egyre kevésbé tudják megfékezni az antiszemitizmust. Az izraeli tanulmány ennek példájaként azt hozza fel, amikor Lengyelország oktatási minisztere, Anna Zalewska, azt mondta egy interjúban tavaly júliusban, hogy azok elfogult vélemények, amelyek szerint történelmi tény az, hogy a lengyelek zsidókat mészároltak le a holokauszt idején.

Meglepő módon az európai antiszemitizmust felmérő tanulmány szerint tavaly összességében pozitív változás történt Franciaországban, ahol 65 százalékkal csökkent az antiszemita incidensek száma ami erősíti a biztonságérzetet a zsidó közösségekben.

A francia állapot javulása a tanulmány szerint főként annak köszönhető, hogy összehangolt erőfeszítéseket tett a francia kormány annak érdekében, hogy sikerrel küzdjön a rasszizmus és az antiszemitizmus ellen. A jelentés ugyanakkor azt is megállapítja, hogy megjelent egy olyan aggasztó és új trend Franciaországban, amely arról szól, hogy mind a bal-, mind pedig a jobboldalon létezik az a fajta radikalizálódás, ami ellenséges érzésekkel fordul a zsidó közösségek felé.

A jelentés szerint a nemzetközileg tapasztalható antiszemita uszítás egy jelentős részéért a Palesztin Hatóság hibáztatható. A jelentés úgy véli, hogy a Palesztin Hatóság rendszeresen használ vallási témákat antiszemita narratívákként, ezáltal is elősegítve otthon a zsidógyűlölet kialakulását az izraeliek palesztinok között.

A jelentés arra is kitér, hogy az antiszemitizmus jelen van az egyetemeken az Egyesült Államokban is az Izraellel és a zsidókkal szembeni ellenségeskedés formájában. 45 százalékkal nőtt az antiszemita incidensek száma az amerikai egyetemeken, ami jelentős részben a hallgatóknak az Igazságot Palesztinának mozgalomban való részvétele számlájára írható.

Az USA-ban leginkább az egyetemi hallgatók és a zsidó oktatók voltak kitéve antiszemita zaklatásnak, bántalmazásnak és diszkriminációnak a horogkeresztes graffitik, valamint a szóbeli, illetve a fizikai támadások révén.

Új rendszer is monitorozza 2017-től az antiszemitizmust

A tavalyi globális antiszemitizmus kutatás eredményének benyújtásával egy időben az izraeli diaszpóraügyi minisztérium a tel-avivi kormánynak bemutatta a legújabb online antiszemitizmust monitoringozó rendszerét is.

Az új számítógépes rendszer valós időben kutatja az antiszemita megnyilvánulásokat az interneten. A számítógépes rendszert az izraeli hadsereg (IDF) speciális részlegének segítségével fejlesztették ki az izraeli kutatók. A rendszer alapja egy olyan mesterséges intelligencia, amely képes a szövegek elemzésére is. A rendszer képes a közösségi hálózatokon folyó antiszemita párbeszédek felismerésére és azok megjelenítésére is ugyanakkor egy globális interaktív térképen.

A rendszer képes feldolgozni, hogy hány antiszemita bejegyzés és üzenet van éppen a neten, és milyen országok és területek bonyolítják a legnagyobb mennyiségű antiszemita tartalmú internetes forgalmat. A rendszernek a tesztüzemmódjában több mint 40 millió ember több mint 500 ezer antiszemita hozzászólását sikerült beazonosítania.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére