Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szöul megígérte: nem zabálják fel Észak-Koreát

Bokor Gábor

2018.06.02. 11:45

A dél-koreai védelmi miniszter elismételte, hogy Szöul a "három nem" elvhez tartja magát, ami azt jelenti, hogy nemet mond Észak-Korea szétesésére, nem falja fel és nem törekszik az újraegyesítésre mesterséges intézkedésekkel.

Szombaton helyi idő szerint délután tartották Szingapúrban a Shangri-la Dialogue nevű, évente megrendezett biztonságpolitikai konferenciát, ahol részt vett Szon Jong Mu dél-koreai védelmi miniszter is.

A politikus kijelentette, hogy Szöul nem érdekelt Észak-Korea szétesésében, és nem törekszik a két ország egyesítésére oly módon, hogy felfalja Észak-Koreát.

A Koreai-félszigetnek mentesnek kell lennie a katonai szembenállástól, és a helyzetnek a félsziget atommentesítése felé kell haladnia"

– fogalmazott a miniszter.

A beszéddel egy időben Phenjan felszólította szombaton Szöult, hogy a nemzetközi és belföldi körülményektől függetlenül hajtsa végre a panmindzsoni nyilatkozatban foglaltakat.

A KCNA észak-koreai hírügynökség kiadta, hogy együtt kell működniük, hogy kedvező feltételeket teremtsenek a nyilatkozatban foglaltak végrehajtásához. A jelentés a legfontosabb feladatnak nevezi a két ország közötti kapcsolat gyökeres javítását, a Koreai-félsziget békéjének megteremtését és felvirágoztatását a panmindzsoni nyilatkozat végrehajtásával.

A Shangri-la Dialogue konferencián a dél-koreai védelmi miniszter mellett felszólalt még amerikai kollégája, James Mattis is, aki azt mondta, hogy az Egyesült Államok célja Észak-Korea teljes, ellenőrizhető és visszafordíthatatlan nukleáris leszerelése.

Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsongun közelgő, június 12-én tartandó szingapúri csúcstalálkozóján nem lesz szó arról, hogy kivonják-e az amerikai katonákat Dél-Koreából, vagy akárcsak csökkentsék a létszámukat"

– fogalmazott Mattis.

Az Egyesült Államok 28 500 katonát állomásoztat Dél-Koreában.

Péntek este jelentették be, hogy a korábbi halasztással ellentétben június 12-én mégis létrejön a történelmi csúcstalálkozó és Donald Trump amerikai elnök Szingapúrban találkozni fog Kim Dzsongun észak-koreai vezetővel. 

A bejelentésre azután került sor, hogy az amerikai elnök a Fehér Házban fogadta Kim Jong Csolt, az észak-koreai állampárt Központi Bizottságának alelnökével, akit Kim Dzsongun jobbkezeként tartanak számon. Jong Csol átadta Kim Dzsongun levelét Donald Trumpnak.

Ezzel tizennyolc év után ő lett a legmagasabb rangú észak-koreai képviselő, aki az amerikai elnök rezidenciájában járt.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére