Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szenátorok kérdezik: Hogyan lehet, hogy az USA Külügyminisztériuma még mindig szereti Sorost?

Vincze Viktor Attila

2017.04.10. 22:28

Az Egyesült Államok szenátorainak egy csoportja levelet írt Rex Tillerson amerikai külügyi miniszternek, azt kérve, hogy vizsgálja meg: miért mûködik a mai napig együtt az USA külügyminisztériuma, valamint a USAID, amerikai állami szervezet George Sorossal, azt segítve, hogy megvalósuljanak a milliárdos világnézeti céljai. A hat amerikai törvényhozó arra is kíváncsi: miért segíti az amerikai külügyi tárca Sorost a politikai baloldal globális felturbózásában.
WASHINGTON, 22:28

Az Egyesült Államok szenátorainak egy csoportja levelet írt Rex Tillerson amerikai külügyminiszternek azt kérve, hogy vizsgálja meg: miért működik a mai napig együtt az USA külügyminisztériuma, valamint a USAID, amerikai állami szervezet George Sorossal, azt segítve, hogy megvalósuljanak a milliárdos világnézeti céljai. A hat amerikai törvényhozó arra is kíváncsi: miért segíti az amerikai külügyi tárca Sorost a politikai baloldal globális felturbózásában. 

Kárt okoz a konzervatív politikai közösségnek és meghiúsítja a szavazók akaratát a Trump-kormányzat sikertelensége abban, hogy feltöltse végre a saját embereivel a végrehajtói hatalom őt megillető posztjait."

– olvasható a kérdéseket felvető szenátorok véleménye a The New York Postban.

Az amerikai lap szerint a levélben a külügyi tárca vezetőjéhez forduló hat amerikai republikánus szenátor rendkívül szomorú amiatt, hogy arról kell kérdezniük Rex Tillersont: vajon az amerikai állami külföldi segélyeket nem arra használják-e fel, hogy világszerte úgymond, progresszív programokat támogassanak.

Mike Lee, Bill Cassidy, Ted Cruz, Jim Inhoffe, David Purdue és Thom Tillis szenátorok március közepén azt írtak Tillerson külügyminiszternek, hogy vizsgálja meg, vajon a külügyminisztérium és az USAID (US Agency for International Development – Amerikai Nemzetközi Fejlesztési Ügynökség) nem használt-e fel adófizetői pénzt azért, hogy számos olyan „progresszív” ügyet támogasson, ahol semmiféle nemzetbiztonsági érdek nem fedezhető fel.

Azt is kérték tőle, hogy vizsgálja meg, „miként működött együtt az USAID George Soros milliárdossal a progresszív platform elősegítésére és arra, hogy felturbózzák a politikai baloldalt”.

Ennek példájaként a szenátorok megemlítették, hogy egy ilyen csoport olyan reformokat erőltetett Albániában, amelyekről az ország egyes vezetői úgy gondolják, azok „végső célja az, hogy a miniszterelnök és balközép kormánya teljes mértékben a keze közé kaparintsa az igazságügyi hatalmi ágat”.

A lap tájékoztatása szerint eddig  a szenátorok magától Tillersontól nem kaptak választ, hanem csupán a külügyi tárca  jogi osztályának az egyik középszintű beosztottjától, Joseph E. Macmanustól, aki nagyjából a "ne foglalkozzanak ezzel" üzenetet fogalmazta meg válaszában. Macmanus emellett  nem igazolta vissza a szenátorok vizsgálatra vonatkozó kérését.

A külügyi hivatalnok válasza nagyrészt az USAID szélsőséges méltatására szorítkozott olyan mondatokkal, mint „a külügyminisztérium külföldi segélyprogramjait szigorú alapossággal tervezik, valósítják meg és kísérik figyelemmel azért, hogy azok az alapvető amerikai értékeken alapuljanak.

A The New York Post beszámolója szerint érthető a republikánus szenátorok érdeklődése, mivel az amerikai szövetségi állam végrehajtói apparátusában a szenátusi megerősítést kívánó 553 kulcsfontosságú pozíció közül eddig csak 22-ben történt végső kinevezés. És igazából nem is a szenátus késlekedik. 44 kinevezés vár még szenátusi megerősítésre, 488 kinevezés pedig bejelentésre vár.

Az amerikai lap kiemelten megemlíti az ügy kapcsán Soros Nyílt Társadalom Alapítványát és annak szervezeti hálózatát, amely egyebek között a prostitúciót, a kábítószer-kereskedelmet és az abortusz legalizálását támogatja.

Soros azonban mindenek fölött a nemzetállamok cselekvési képességét akarja korlátozni, amivel sem Trump, sem pedig környezete – az elnöki adminisztráció – nem ért egyet.

A lap szerint az amerikai szenátorok közül Mike Lee arra külön is figyelmeztetett, hogy az USAID és Soros együttműködése aláaknázhatják az olyan nemzetközi kapcsolatok kiépítését, amelyek Amerika javát szolgálnák.

(Magyar Idők)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére