Soros lassan az összes európai szervezetre ráteszi a kezét
2018.02.23. 22:05
Mint a Figyelő legfrissebb száma írja, a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) sem teljesen mentes Soros György befolyásától.
A lap annak járt utána, hogy vajon milyen kötődései lehetnek a nemzetközi bírósági fórumnak a milliárdos tőzsdespekulánshoz.
Azt már korábban megtudtuk, hogy a magyar származású tőzsdespekuláns itthon is igyekszik befolyásolni az igazságszolgáltatást, de most az is kiderült, hogy az EJEB-ben is elhelyezte az embereit. Illetve az sem lehet véletlen, hogy a civil szervezetek átláthatóságáról szóló törvény miatt sivalkodó Soros-féle NGO-k is épp az EJEB-hez fordultak. Azon meg már meg sem lehet lepődni, hogy a testület gyakran nekik ad igazat.
A lap milliárdos tőzsdespekuláns embere kapcsán megemlíti Sajó András exbírót, aki tavaly adta át a helyét Paczolay Péternek. Sajó a Soros-egyetem egyik alapítója, de a Soroshoz köthető New York-i Open Society Justice Initiative nevű szervezetben is vezető szerepet vállalt – egészen 2007-es EJEB kinevezésig.
Mint a cikk írja, tevőlegesen részt vett abban a döntésben, ami alapján senkit nem lehet elmarasztalni vörös csillag viseléséért Magyarországon. Ám Sajó neve a Magyar Helsinki Bizottság panasza alapján született elmarasztaló ítélet jegyzői között is szerepelt, amelyet két bangladesi illegális migráns ügyében hozott az EJEB. Egyébként a Hagyó Miklós és Hunvald György ügyében a rossz börtönviszonyok miatt kiszabott kártérítési döntéseket is ő szignózta.
Bulgária küldöttje, Jonko Grozev is erősen kapcsolódik a milliárdoshoz, hiszen dolgozott a European Rights Centre-nek, de tagja volt a szófiai Open Society Institute nevű szervezetnek is. Részt vett a New York-i Open Society Justice Initiative munkájában és a Bulgáriai Helsinki Bizottság megalapításában is. Nem mellesleg Grozev elődje, Zdravka Kalajedzsieva szintén dolgozott a spekulánsnak.
A Figyelő hozzáteszi: jól mutatja Soros szándékait, hogy a spekulánshoz köthető Open Society Foundations (OSF) 2012-ben olyan javaslatcsomagot dolgozott ki az EJEB megerősítésére, amelyben az áll, hogy
A múlt héten ezzel kapcsolatban tartott zárt körű előadást Paulo Pinto de Albuquerque bíró, aki arról beszélt, hogyan lehetne kimenteni a testületet az egzisztenciális krízisből, tehát a bíróság reformja még mindig napirenden van. Mindemellett pedig folyamatosan említésre kerül az is, hogy az NGO-k vállaljanak szerepet a különböző bírósági eljárásokban.