Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Soros embere indul a szocialisták színeiben az EU-s csúcsposztért

888.hu

2018.11.05. 19:30

Frans Timmermans lett az Európai Szocialisták Pártjának (PES) úgynevezett csúcsjelöltje, miután egyedüli riválisa, Maros Sefcovic hétfõn visszalépett, a párt európai parlamenti (EP) választási gyõzelme esetén így õ lehetne az Európai Bizottság következõ elnöke. Ha megválasztják, azzal egy magyarfóbiás, a magyar kormányt gyûlölõ politikus kerülne az Európai Bizottság élére.

Frans Timmermans lett az Európai Szocialisták Pártjának (PES) úgynevezett csúcsjelöltje, miután egyedüli riválisa, Maros Sefcovic hétfőn visszalépett, a párt európai parlamenti (EP) választási győzelme esetén így ő lehetne az Európai Bizottság következő elnöke.

A balközép erőket összefogó pártcsalád listavezetőjének személyéről a PES december 7-8-i kongresszusán döntöttek volna, Maros Sefcovic, az Európai Bizottság energiaunióért felelős alelnöke azonban hétfőn bejelentette visszalépését és támogatásáról biztosította kollégáját, Frans Timmermanst, a testület első alelnökét – írja az MTI.

Mint közölte, döntésével a párt egységét kívánja erősíteni, mivel a jövő évi EP-választások tétje az Európai Unió jövője, "Európa arca és szíve".

Politikusként és sportemberként is tisztában vagyok a csapatszellem és a közös célok erejével"

– jelentette ki a szlovák politikus, hozzátéve, hogy kész részt venni a kampányban

Szergej Sztanisev, a PES elnöke üdvözölte Sefcovic döntését, amely szerinte arról tanúskodik, hogy "kiváló csapatjátékos".

Hangsúlyozta, hogy Timmermans irányváltást jelentene Európa számára, programja középpontjában pedig a társadalmi igazságosság, az egyenlőség, a fenntarthatóság fog állni. Kiemelte emellett, hogy a volt holland külügyminisztert

széles körben a demokrácia és a jogállamiság fő védelmezőjének tekintik az Európai Unióban",

ezen alapelvek védelmére pedig most minden korábbinál nagyobb szükség van.

Magyarán migránsok millióit fogadná be.
Profi sivalkodó

Timmermans az előző években a Magyarország elleni éles kirohanásaival szerzett magának kétes hírnevet idehaza. Ez nem csoda, a politikus ugyanis évtizedes barátságot ápol Soros Györggyel. Timmermans erről saját maga beszélt azután, hogy 2018 elején találkozott az agg agitátorral.

A politikus a Soros-egyetem esetleges külföldre költözése kapcsán is krokodilkönnyeket ejtett.

Ki lehet a befutó?

Az előző, 2014-es EP-választáson Jean-Claude Juncker volt a legtöbb szavazatot szerző néppárt listavezetője. Az uniós tagországok állam- és kormányfőit tömörítő Európai Tanács ezért őt jelölte az Európai Bizottság elnökének, az Európai Parlament pedig meg is választotta a tisztségre.

Ugyan várhatóan jövőre is a néppárti lesz a legnagyobb frakció az EP-ben, elemzők szerint a többséghez legalább három képviselőcsoport szavazataira lesz szükség, ez pedig komoly alkupozícióba hozhat más pártokat. Ráadásul még az sem biztos, hogy végül tényleg a győztes párt listavezetője lenne a bizottság elnöke, a csúcsjelölti rendszer automatikus alkalmazását ugyanis több tagállam is elveti.

A csúcsjelölti rendszer már legutóbb is vitákat váltott ki, mivel az EU alapszerződése értelmében az Európai Tanács hatáskörébe tartozik a jelölt megnevezése az Európai Bizottság élére, akiről aztán az Európai Parlament feladata szavazni. A csúcsjelöltek megnevezésével viszont a pártok gyakorlatilag kész tények elé állítják a tagállamok vezetőit.

A legesélyesebb jelölt a néppárti jelölt lesz, aki várhatóan Manfred Weber lesz – ez azonban a közeljövőben tartandó néppárti kongresszuson dől el. A végső verseny valószínűleg szoros lesz. Timmermans szintén magabiztosan vághat neki a versenynek. Az ő nyerése valóságos katasztrófa lenne Magyarország számára.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére