Seehofer: Bajorország maradjon Bajorország
2018.10.13. 09:56
A szövetségi belügyminiszter a bajor tartományi választást felvezető CSU-s zárórendezvényen azon meggyőződésének adott hangot, hogy a Keresztényszociális Unió jobban szerepel majd, mint azt a közvélemény-kutatások előrevetítik.
A tartományt 1962 óta egy ciklusnyi megszakítással (2008-2013) egyedül kormányzó CSU következetes politikája révén Bajorország elmaradott régióból „prémium” tartomány lett, maga a „földi mennyország”, amely fényévekkel előbbre tart, mint a többi 15 német tartomány – húzta alá Horst Seehofer.
Markus Söder tartományi miniszterelnök a kampányrendezvényen kiemelte, hogy a bajorok szinte mindenben jobban teljesítenek, mint a többi tartomány és Európa legtöbb országa. A fiatalkori munkanélküliség például Európa-szerte Bajorországban a legalacsonyabb, tíz év alatt egymillió munkahelyet teremtettek, és német összevetésben náluk a legalacsonyabb a bűncselekmények száma és a legmagasabb a felderített bűncselekmények aránya.
A CSU kampányzáró rendezvényein rendszerint a testvérpárt (CDU) elnöke, Angela Merkel kancellár a díszvendég, ezúttal viszont Sebastian Kurz osztrák kancellárt hívták meg.
Koalícióra kényszerülhet a CSU
A CSU a felmérések szerint a szavazatok 33-35 százalékát gyűjtheti össze vasárnap, szemben az öt évvel ezelőtti 47,7 százalékkal. A párt így várhatóan elveszíti abszolút többségét a Landtagban, és koalícióra kényszerül. A második helyen a Zöldek végezhetnek, a szavazatok 16-19 százalékával. A harmadik helyért a Német Szociáldemokrata Párt (SPD), a Szabad Választók (Freie Wähler) nevű jobboldali tartományi párt és a CSU-tól jobbra álló, bevándorlásellenes Alternatíva Németországnak (AfD) versenyez, mindhárman a 10-12 százalékos sávban állnak. Az AfD most először szerezhet képviseletet a müncheni Landtagban – írja az MTI.
A tartomány, amit betegesen gyűlölnek a német haladók
Bajorország egy olyan különös eset Németországban, amely egy nagy frankfurti napilapnál ellenszenvet, míg a hamburgi szerkesztőségi szobákban beteges gyűlölködést vált ki. De mégis minek köszönhető a "reakciós" bajorok sikere?