Saját kémfõnöke erõsítette meg, hogy Merkel orbitálisat hazudott
2018.09.08. 13:00
Chemnitzben ismét szép példáját láthatjuk annak a stratégiának, amelynek lényege, hogy a szőnyeg alá söpörje a tömeges bevándorlás által gerjesztett problémákat, indulatokat. A leggyakrabban használt módszer szerint,
Chemnitzben már napok óta ezrek tüntetnek az újabb, migránsok által elkövetett gyilkosság miatt. Volt olyan nap is, amikor tízezer polgár vonult az utcára. Köztük van néhány tucat szélsőjobboldali is, akikkel előszeretettel azonosítja a teljes tömeget a németországi mainstream média.
A múlt héten egy videó is napvilágot látott, amelyen az látható, hogy szélsőségesek "csapatostul vadásztak" vagy "hajtóvadászatot indítottak" (hetzjagd) "külföldiek" ellen. A videó kapcsán Angela Merkel német kancellár is megszólalt. A kancellár azt mondta, hogy a felvételen látottak alapján az utcákon "célzott bántalmazások" folytak – utalt a "külföldiek elleni hajtóvadászatra", az emberek lázadoztak, és az utcákon gyűlölet volt, és mindez nem fér bele a jogállamiságba.
A kancellár szavait először Jörg Meuthen, a bevándorlásellenes AfD vezetője kérte számon rajta, majd a témában megszólalt Szászország tartományi miniszterelnöke, Michael Kretschmer is szerdán.
Az utcákon sem csőcselék, sem hajtóvadászat, sem pogromok nem voltak"
– mondta a politikus a drezdai parlamentben.
Merkel verziója végül saját kémfőnökétől kapta a végzetesnek bizonyuló léket: Hans-Georg Maassen, a belügyi titkosszolgálatokért felelős vezető kijelentette, hogy a "hetzjagd" videó eredetisége megkérdőjelezhető. A Bild alábbi, rövid infovideójában látható a kérdéses jelenet és németül olvasható Maassen nyilatkozata is.
Szkepticizmussal szemlélem azokat a híreket, amelyek szerint szélsőjobboldaliak külföldieket kergettek meg Chemnitzben"
– nyilatkozta Maassen a Bildnek.
Nincs olyan információnk, amely szerint az interneten keringő, az incidensről készült videó hiteles"
– mondta Maassen, hozzátéve, hogy a belföldi titkosszolgálatokhoz semmilyen információ nem érkezett hasonló üggyel kapcsolatban. Ennél meglepőbb kijelentést is tett. A hírszerzési vezető szerint jó okuk van feltételezni, hogy mindez
egy tudatos dezinformáció, és valószínűleg az a cél, hogy elterelje a figyelmet a chemnitzi gyilkosságról."
Ami pedig még megdöbbentőbb, az a Maassen-nyilatkozatra érkezett ellenzéki reakciók. A dolgok normális, természetes rendje az lenne, hogy a tudatosan hazugságot terjesztő kancellárt azonnal be kellene támadnia az ellenzéknek. Ám Merkel ellenzéke még jobban migránspárti, mint ő maga, ennek megfelelően az ellenzéki pártok még a kémfőnököt ítélték el nyilatkozatáért.
Katrin Göring-Eckardt zöldpárti ellenzéki képviselő szerint Maassen nem alkalmas a feladatára, ugyanis csak a kérdéses videóra reagált, nem pedig a chemnitzi "erőszakra és alkotmányellenes jelképek használatára". A Baloldal (Die Linke) vezetője is elítélte a titkosszolgálati vezetőt, mert szerint beszállt a "fake news-kampányba". A szociáldemokraták szerint Maassen túl messzire ment, és vizsgálóbizottság elé akarják rángatni.
Érdemes tudni, hogy Merkelnek korlátlan hozzáférése van azokhoz az adatokhoz, amelyek beérkeznek Maassen hivatalába, tehát a kancellárnak pontosan tudnia kellett, hogy a videó hitelessége megkérdőjelezhető.