Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Robbant az oroszbotrány Hillary Clintonnál, a stábja hallgat

Forisek Ádám

2017.10.26. 12:28

A tavalyi elnökválasztási kampányban Hillary Clinton stábja és a Demokrata Párt vezetõi terhelõ adatokat próbáltak gyûjteni Donald Trumpról egy céggel, amelynek fizettek is. Arról azonban hallgatnak, hogy a demokrata vezetés hogy üzletelt az oroszokkal.
WASHINGTON, 12:28

A tavalyi elnökválasztási kampányban Hillary Clinton stábja és a Demokrata Párt vezetői terhelő adatokat próbáltak gyűjteni Donald Trumpról egy céggel, amelynek fizettek is. Arról azonban hallgatnak, hogy a demokrata vezetés hogy üzletelt az oroszokkal.

A baloldali erők által fáradhatatlanul ismételgetett, Trumpot lejárató oroszellenes narratíva még egy év után sem áll biztos lábakon, és most újabb súlyos sebet kapott. A Clinton-kampányt és a Demokrata Országos Bizottságot (DNC) képviselő Marc E. Elias ügyvéd ugyanis tavaly a kampány idején megbízta a washingtoni Fusion GPS nevű céget, hogy gyűjtsön terhelőnek vélt adatokat Donald Trumpról.

A Fusion GPS aztán megbízta a Szövetségi Nyomozó Irodával (FBI) és az amerikai hírszerzéssel kapcsolatban álló Christopher Steele volt brit hírszerzőt, aki végül összeállította a hírhedt dossziét, amelyben Trump állítólagos oroszországi kapcsolatairól és nőügyeiről volt szó.

A The Washington Post kiderítette, hogy a Clinton-kampány és a DNC egészen 2016 októberének végéig pénzelte a Fusion GPS-t. A Trump-kampány orosz tisztségviselőkkel folytatott – vélelmezett – összejátszását vizsgáló különféle kongresszusi bizottságok erre a dossziéra alapozták az információik jó részét. 

Eközben Clinton és az oroszok kapcsolatáról mindenki hallgat

Hillary Clinton ugyanis külügyminiszterként engedélyezte, hogy a Roszatom orosz állami vállalat 20 százalékos részesedést vásároljon az Uranium One nevű kanadai cégben, amelynek az Egyesült Államokban is vannak bányái, és amely az amerikai uránszükséglet egyötödét fedezi. Az ügyletnek köszönhetően Clintonék alapítványa 145 millió dollárral (átszámítva 38 milliárd forint) gazdagodott.

A ügyletről ráadásul Barack Obama is tudott, adminisztrációja azzal védte meg Clintonék megvesztegetését, hogy „nincs nemzetbiztonsági kockázata” a Uranium One-biznisznek, valamint "arra sincs bizonyíték, hogy tisztességtelenül jártak volna el az oroszok”. Ennek ellenére most a Szenátus igazságügyi bizottsága vizsgálja Clintonék ügyletét.

A DNC elnöke, Tom Perez és a Clinton-kampány volt szóvivője, Brian Fallon egyaránt tagadta, hogy köze lett volna a Fusion GPS megvesztegetéséhez, Hillary Clinton pedig „süket dumának” minősítette az állításokat.

Donald Trump: „Szégyen”

Az elnök a Fox televíziónak adott interjújában kiemelte: a bizonyítékok alapján kijelenthető, hogy Clinton részéről történt összejátszás az oroszokkal, nem pedig az ő részéről. Mint mondta, választási kampányának állandó összekapcsolása Oroszországgal "mindig is kifogás volt a demokraták részéről a vereségért".

Most meg halljuk, mennyi pénzt adtak, halljuk a történeteket Tony Podestáról, és látjuk, hogy nekik milyen kapcsolataik voltak Oroszországgal."

Tony Podesta Clinton kampányfőnökének, John Podestának a testvére, és lobbicége a többi között Oroszországnak is dolgozik. Robert Mueller, a Trump-kampány orosz kapcsolatait vizsgáló különleges ügyész most a Podesta-csoport lobbitevékenységét is vizsgálja. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére