Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Rakétákkal válaszolhat Kim Dzsongunnak az USA

888.hu

2016.02.08. 10:38

Még Kína is berágott kommunista szövetségesére, csak fél az észak-koreai menekültektõl.
PHENJAN, 10:38

Ha Észak-Korea így folytatja, amerikai rakétákkal lesz kénytelen farkasszemet nézni. Ráadásul úgy tűnik, legfőbb szövetségese, Kína is berágott rá, így Phenjan akár újabb ENSZ-szankciókra is számíthat. Peking ugyanakkor tart az esetleges menekültáradattól.

"A lehető leghamarabb" megkezdődnek a tárgyalások a THAAD rövidítéssel jelölt, Ázsiába telepítendő amerikai rakétavédelmi rendszerről – hozta nyilvánosságra az USA és Dél-Korea.

Lassan nem marad ellenzője a Dél-Koreában létrehozandó THAAD-rendszernek – vélik amerikai tisztviselők és szakértők. A hétvégi rakétateszt után bizonyára könnyebb lesz meggyőzni a vonakodókat, ugyanakkor egy ilyen lépés biztosan rányomná bélyegét a Pekinggel való viszonyra. A kínai diplomácia így reagált a fejleményekre:

amikor egy állam a saját biztonságáról gondoskodik, nem szabad más országok biztonsági érdekeit sértenie."

Szókimondóbb volt a kínai kommunista párt hivatalos lapja: noha az amerikaiak váltig állítják, hogy a THAAD-rendszer kizárólag Észak-Koreával foglalkozna, az újság által megkérdezett katonai szakértők egészen biztosak benne, hogy kínai rakétákról is adatokat gyűjtene az USA, ami veszélyeztetné Kína nemzetbiztonságát.

A rakétavédelmi rendszer lényege, hogy még az atmoszférában feltartóztatja és megsemmisíti a ballisztikus rakétákat. Kis és közepes hatótávolságú rakéták ellen bizonyította már hatékonyságát, az azonban egyelőre kérdéses, hogy mit tud kezdeni olyan nagy hatótávolságú rakéták ellen, mint amilyet Észak-Korea igyekszik kifejleszteni.

Határozottan elítélte Phenjan hétvégi rakétatesztjét az ENSZ Biztonsági Tanácsa, amely egyúttal jelezte: felgyorsítja az új szankciókról szóló határozat elfogadását. A nyilatkozatot támogatta Észak-Korea szövetségese, Kína is, amely a híradások szerint megharagudott partnerére, ugyanakkor újabb büntetőintézkedéseket eddig vonakodott megszavazni.

Állandó tagként Peking vétójoggal rendelkezik a BT-ben, így meg tud akadályozni minden komolyabb szankciót, ami már sértené érdekeit, mint például az olajkereskedelem korlátozása, vagy Észak-Korea hadihajóinak tengeri kikötőkből való kitiltása. Az USA egyre nagyobb nyomás alá helyezi a többi országot, hogy kemény büntetésben részesítsék Phenjant, ugyanakkor Oroszország arra figyelmeztet, hogy nem szabad összeroppantani a kommunista ország gazdaságát.

Csak fokozatos szigorításra számít a szankciók tekintetében egy megkérdezett katonai szakértő, aki szerint a probléma az, hogy már nem tudnak mit kitalálni. Hozzátette:

Kína legnagyobb félelme, hogy menekültáradat indul meg feléjük Észak-Korea összeomlásával."

Nukleáris bomba kifejlesztésén is dolgozik Phenjan, ami interkontinentális ballisztikus rakétákkal párosítva a világpolitika felborítására is alkalmas lenne. Nemrég diadalittasan jelentették be, hogy sikeresen felrobbantottak egy hidrogénbombát, amit a nemzetközi közösség először blöffnek hitt. Kiderült, hogy alábecsülték a robbanás nagyságát, mivel az a korábbi feltételezésekhez képest sokkal mélyebben a föld alatt történt. Valójában egy részlegesen kudarcba fulladt kísérletet hajtottak végre, hidrogénbombához köthető alkotóelemeket is használva. 


A témában nemrég megjelent írásaink:

  • Kim Dzsongun nem bír magával
  • Kim Dzsongun már megint rakétákkal játszana
  • Észak-Korea rakéta kilövésére készül
  • Sarokba állítják Észak-Koreát
  • Rakétateszt és használt wc-papír eszkalálja a feszültséget a koreai félszigeten
  • Észak-Korea sikeresen kilőtte rakétáját. Ennyike.
  • Kim Jong Un jól megkavarta a szart

(Reuters, Al Jazeera)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére