Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Pontrendszer alapján fogadna bevándorlókat Anglia

Horváth József György

2016.06.01. 09:58

Boris Johnson az ausztrál rendszerhez hasonló letelepedési szabályozást vezetné be, még az EU tagállamokból érkezõkre is.
LONDON, 09:58

Boris Johnson az ausztrál rendszerhez hasonló letelepedési szabályozást vezetné be, még az EU tagállamokból érkezőkre is.

A tervezetet Boris Johnson volt londoni polgármester és Michael Gove igazságügyi miniszter hozták nyilvánosságra. A konzervatív párt hivatalos álláspontja az, hogy Nagy-Britanniának az Európai Unióban kell maradnia, vagyis a volt londoni polgármester és az igazságügyi tárca vezetője a saját pártja vezette kormány ellenében kampányolnak.

A tervezet szerint 2020-ra, a következő parlamenti választások idejére meghonosíthatnák az új bevándorlási mechanizmust. Különböző kritériumok alapján bírálná el az ország a letelepülési és munkavállalási kérelmeket a külföldi, EU tagállamokból érkezők esetében is.

A jelenleg kint dolgozókra visszamenőleg nem vonatkozna a szabályozási rendszer, viszont nagy százalékban csökkentené az uniós állampolgárok jelenleg szabad angliai munkavállalását.

A tervezet szerint a kritériumok közt szerepel majd az angol nyelv magas szintű ismerete, és az adott munkakör betöltéséhez szükséges szakképesítés. Cameron az EU-val folytatott reformtárgyalásokon jelentős szigorításokat tudott elfogadtatni Brüsszellel - ezek közé tartozik például, hogy a Nagy-Britanniában munkát vállaló külföldi EU-állampolgárok csak több évnyi folyamatos munkaviszony után férnének hozzá a brit szociális ellátórendszerhez-, ám az EU arról tárgyalni sem volt hajlandó, hogy Nagy-Britannia korlátozhassa az uniós társállamokból érkezők bevándorlását és munkavállalását.

Londoni elemzők szerint az EU-munkavállalók korlátozását megszenvedné a brit gazdaság. Az Oxfordi Egyetem gazdasági elemzőrészlege legutóbbi tanulmányaiban kimutatta, hogy a külföldi EU országokból betelepült munkavállalók beáramlása 2005-2015 között évente 0,5 százalékpontot adott hozzá gazdasági növekedési rátájukhoz. Az elemzés szerint, ha a brit kormány az elmúlt tíz év beáramlásához képest évente például 60 ezerrel kevesebb munkavállalót engedne be az Unióból, az 2030-ra önmagában - a kilépés egyéb negatív gazdasági hatásai nélkül számolva - 1,1 százalékkal csökkentené a brit hazai össztermék hivatalos értékét ahhoz a szinthez képest, amelyet a brit gazdaság abban az évben EU-tagként és a szabad munkaerő-beáramlást fenntartva elérhetne.

Az ICM keddi közvélemény kutatási eredményei szerint 52%-ról 48%-ra csökkent a brexitet támogatók száma. A felmérés eredményei percek alatt a nyilvánosság elé kerültek, ezt követően pedig a font árfolyama meredeken zuhanni kezdett a dollárral szemben. A Nemzeti Valutaalap, Christine Lagarde arra figyelmezteti a brit lakosokat, hogy a brexit további 20 százalékot csökkenthet a font értékén.  

Az alacsony valuta értékek azt mutatják, hogy a külföldiek hajlandóak megfizetni a magasabb londoni árakat, míg a brit export viszonylag olcsónak számít a jelenlegi piacon.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére