Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Phenjan: ha új szankciókat szavaz meg az ENSZ, sosem látott szenvedés vár az USA-ra

888.hu

2017.09.11. 15:28

Észak-Korea válaszlépésekkel fenyegette meg az ENSZ Biztonsági Tanácsát, amennyiben jóváhagyja a legújabb, USA által megfogalmazott szankciókat. A kommunista diktatúra a nemrég kivitelezett újabb atomkísérlet miatt számíthat további szankciókra.
PHENJAN, 15:28

Észak-Korea válaszlépésekkel fenyegette meg az ENSZ Biztonsági Tanácsát, amennyiben jóváhagyja a legújabb, USA által megfogalmazott szankciókat. A kommunista diktatúra a nemrég kivitelezett újabb atomkísérlet miatt számíthat további szankciókra.

Kim Dzsongun rezsimje "szoros figyelemmel kíséri az Egyesült Államok lépéseit" – írja az állampárt hírügynöksége, a KCNA. A kommunista párt megfenyegette az USA-t, hogy amennyiben elfogadtatja az új szankciókat, akkor megtorlásra számíthat – írja a Bloomberg.

Az elkövetkező intézkedések, amelyeket Észak-Korea tesz, az eddigi legnagyobb szenvedést hozzák az USA-ra, amelyet az valaha is látott a történelem folyamán"

– adta hírül a párt.

A figyelmeztetés azután érkezett, hogy hétfőn újabb szankciók bevezetéséről fog szavazni az ENSZ Biztonsági Tanácsa. A tervek szerint az új intézkedések elég súlyosak lehetnek: többek között tartalmazzák az észak-koreai olajimport és textilexport ellehetetlenítését, valamint azt, hogy észak-koreaiak ne vállalhassanak munkát külföldön. Emellett Kim Dzsongun külföldi számláit is befagyasztanák.

Arról egyelőre semmit sem lehet tudni, hogy az új szankciók átmennének-e. Leginkább a kínaiak vétózhatnak, ám szakértők egy része úgy véli, hogy akár Oroszország is nemmel szavazhat. Az oroszok szerint a szankciók egyszerűen működésképtelenek, míg a kínaiak attól tartanak, hogy a szankciók miatt összeomlik a szövetségesük gazdasága.

A kínaiak hangsúlyozták, hogy akkor tudnak bármilyen új szankciót támogatni, ha az tárgyalóasztalhoz kényszeríti a feleket. Emiatt Kína akár rá is bólinthat az észak-koreai olajexport ideiglenes leállítására, korlátozására.

A szankciók mellett az USA és szövetségesei elkezdték dinamikusan bővíteni haderejüket a térségben, valamint gőzerővel fejlesztik rakétavédelmi képességeiket: Dél-Korea még a múlt héten helyezte működésbe a THAAD rakétavédelmi rendszert, míg Japánt hamarosan az Aegis Ashore rakétavédelmi pajzs fogja védeni.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére