Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Õrizetbe vették a marseille-i merénylõ egyik testvérét

Nagy Gábor

2017.11.04. 09:28

Franciaországban vizsgálati õrizetbe helyezték a terrorszervezeti tagsággal gyanúsított Anis Hanadzsit.
PÁRIZS, 09:28

Franciaországban vizsgálati őrizetbe helyezték a terrorszervezeti tagsággal gyanúsított Anis Hanadzsit.

Ahmed Hanadzsinak, a marseille-i késelési merénylet elkövetőjének fivérét pénteken idézték egy francia vizsgálóbíró elé. A 25 éves, Szíriában harcolt, szélsőséges Anis ellen a francia hatóságok a merénylet után nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki, mivel feltételezik, hogy ő radikalizálhatta testvérét és szerepe lehetett a késeléses merénylet megszervezésében.

Ahmed Hanadzsi október elején Marseille főpályaudvaránál késelt meg két nőt, s közben azt kiáltotta: "Allah akbar!". A terroristát a pályaudvaron járőröző katonák likvidálták. Az Iszlám Állam később magát reklámozta elkövetőként, bár a hatóságok nem találtak egyértelmű kapcsolatot a terrorszervezet és az elkövetők között.

Anis Hanadzsit csütörtökön szállították át Franciaországba Olaszországból, ahol október elején vette őrizetbe az olasz terrorizmusellenes nyomozóigazgatóság.

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére