Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Obama egyedül marad

2015.11.20. 09:18

WASHINGTON, 8:27

A republikánus többségű amerikai képviselőház megszavazta – 289-137 arányban – csütörtökön azt a törvénytervezetet, aminek az értelmében felfüggesztik a szíriai és az iraki menekültek befogadását mindaddig, amíg a kulcsfontosságú nemzetbiztonsági intézmények nem kezeskednek arról, hogy személy szerint nem jelentenek kockázatot.

Ben Carson az egyik legnépszerűbb republikánus elnökjelölt-aspiráns a szír bevándorlókat egyenesen veszett kutyákhoz hasonlította:

Ha egy veszett kutya rohangál a környéken, akkor önök valószínűleg nem fognak semmi jót feltételezni arról a kutyáról"

Hozzátette, hogy olyan szűrési mechanizmusokat kell bevezetni az Egyesült Államokban, amelyek lehetővé teszik, hogy megállapítsuk, kik a veszett kutyák – utalva a menedékkérők biztonsági átvilágítására.

Az, hogy a  törvénytervezet ekkora többséggel fogadták el az elnök bevándorlási politikájának elszigetelődését jelzi, ugyanis a republikánusok mellett 47 demokrata képviselő is a kormányzat ellen szavazott a képviselőházban így akár az elnöki vétó felülírásához is elegen lehetnek azok, akik nem értenek egyet az elnök politikájával.

Barack Obama, aki korábban 10 ezer szíriai menekült befogadását jelentette be az USA-ba, előzetesen vétót helyezett kilátásba a most megszavazott törvénytervezettel szemben.

Az Amerikai törvényhozás felsőháza a szenátus várhatóan csak november 26-a után tűzi napirendre a törvénytervezetet, amit a várakozások szerint a szenátusi demokraták megkísérelnek majd megakadályozni, mivel a szíriai és az iraki menekültek befogadásának felfüggesztése helyett inkább az amerikai vízummentességi programban vezetnének be szigorításokat

A vízummentességi program 38 ország – köztük Magyarország – állampolgáraira terjed ki, akik vízum nélkül 90 napig tartózkodhatnak az Egyesült Államokban, és nem kell részt venniük az amerikai nagykövetségek vagy konzulátusok munkatársaival való elbeszélgetésen.

A múlt heti párizsi terrortámadásokkal kapcsolatban felmerült, hogy a vízummentességi program az amerikai biztonsági rendszer gyenge pontja lehet, mivel a merényletek fő szervezőjének, Abdelhamid Abaaoudnak, a Da'es tagjának belga állampolgárként nem lett volna szüksége vízumra a beutazáshoz.

Ha egy terrorista megkísérel bejutni az országba, akkor nagy valószínűséggel a vízummentességi program réseit próbálja meg kihasználni"

– jelentette ki Chuck Schumer demokrata szenátor.


A demokraták között nem csak Obama bevándorlás politikájával kapcsolatban fogalmazódnak meg ellenvélemények.

Bernie Sanders demokrata elnökjelölt-aspiráns szerint egy új katonai szervezetre lenne szükség aminek Oroszország is tagja, ezzel a mostanitól eltérő külpolitikai irányt szabna az országnak. 

A vermonti szenátor pontosan egy olyan új, Oroszországot és az Arab Liga tagállamait is magában foglaló nemzetközi szervezet létrehozását javasolta, ami képes felvenni a harcot a globális harcot a szélsőségesekkel.

Egy olyan új szervezetet kell létrehoznunk, mint a NATO, hogy szembeszálljunk a 21. század biztonsági kihívásaival"

– mondta az önmagát demokratikus szocialistaként jellemző politikus.

Együtt kell működnünk a NATO-partnereinkkel, dolgoznunk kell azon, hogy a koalíciót kiterjesszük Oroszországra és együtt kell működnünk az Arab Liga tagállamaival"

– tette hozzá.

Az Egyesült Államok szövetségeseivel 1949-ben a Szovjetunió feltartóztatására alapította meg a NATO-t. Moszkva erre az azóta megszűnt Varsói Szerződés létrehozásával reagált és a közép- és kelet-európai rendszerváltozások óta erősen ellenzi a NATO keleti bővítését.
   

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére