Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Nézõpont: ezért veszített Clinton

888.hu

2016.11.09. 16:28

Az amerikai elnökválasztás egyik legfontosabb tanulsága minden hazai balliberális párt számára az, hogy fizetett provokátorokkal, füttyögéssel, tartalom nélküli hideg professzionalizmussal és Soros-milliárdokkal nem feltétlenül lehet választást nyerni. Ehhez valami több kell.

A Nézőpont Intézet munkatársa által közzétett blogbejegyzés szerint a hazai balliberális sajtó, csatlakozva a nyugati mainstream véleményformálókhoz már hónapokkal ezelőtt megbélyegezte Donald Trumpot és azokat, akik kiálltak mellette. Az Index például még pár napja is azon élcelődött, hogy a most megválasztott republikánus jelölt mellett alig akadnak olyan politikusok, akik kiálltak.

A szerző megjegyzi, hogy látható volt az a képmutatás, melyet csupán a zsigeri gyűlölet vezérelt. Ugyanakkor ez édeskevés ahhoz, hogy választást lehessen nyerni és ez fontos tanulság a magyarországi balliberális pártoknak, akik egyre észrevehetőbben másolják a Hillary Clinton által is használt kampánystratégiákat, kezdve az ellenfél rendezvényeinek megzavarásától egészen a sajtón keresztüli lejáratásáig.

És hogy mennyire kétszínűek?

Akik korábban arról beszéltek, hogy Hillary Clinton esetleges győzelme végzetes következményekkel járna Magyarországra nézve, azok nyáron látványosan megdöbbentek azon, hogy Orbán Viktor nem a demokrata elnökjelölt kül- és bevándorláspolitikáját tartja támogathatónak. Ugyanazok kritizálták a magyar miniszterelnököt Trump melletti kiállása miatt, akik korábban leírták, hogy a republikánus elnökjelölt, illetve a magyar kormány kül- és bevándorláspolitikai elképzelései között jelentős átfedések vannak.

Hillary Clinton veszélyes külpolitikai „sikereinek” eredményét már minden európai állampolgár megtapasztalhatta: a volt külügyminiszter kudarcai és agresszív, demokráciaexport-párti külpolitikája is hozzájárult ahhoz, hogy a Közel-Keleten és több észak-afrikai országban olyan elkeserítő állapotok uralkodnak, hogy több millióan próbálnak onnan Európába vándorolni. Nem véletlen, hogy Donald Trump egyik legfőbb kritikája az Obama-kormányzat külpolitikája kapcsán az volt a kampány során, hogy az zűrzavart és káoszt okozott a Közel-Keleten is, ami többek között a jelenlegi európai migrációs válságot okozta.

Trump álláspontja végig világos volt ezek kapcsán, és egybevág a magyar nemzeti érdekekkel és társadalmi elvárással. Ha Trump hű marad korábbi állításaihoz, akkor győzelme azt jelentené, hogy a világ első számú nagyhatalma vezetőjének álláspontjával is egyező lenne a magyar kormány politikája. Vélhetően igazából ez volt a balliberális oldal legnagyobb félelme.

Az egy éve a bevándorlást „álproblémának” és még máig támogatandónak tartó baloldali politikusok és értelmiségi körök egyik legnagyobb financiális és szellemi támogatója gyengült meg ugyanis az amerikai választáson – írja a kutató. 

A magyar külpolitika 2010 óta világos és pragmatikus, amelybe Donald Trump külpolitikai elképzeléseinek támogatása is jól beleilleszkedik. Látható, hogy a jelenlegi európai és amerikai palettán ritkaságszámba megy azon politikusok személye, akik koherens elképzeléssel rendelkeznek és értik is a jelenlegi geopolitikai helyzetet, emellett képesek a nemzeti érdekeiket érvényesíteni külpolitikai dimenzióban is. Közéjük tartozik Orbán Viktor, aki akár még a nagyhatalmakkal szemben is kiáll a magyar érdekek védelméért, és nemzetközi színtéren is erőteljesen képviseli bevándorlás- és külpolitikai álláspontját, ami várhatóan az új amerikai elnöknek is szimpatikus lesz.

(Az elemzés itt olvasható)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére